Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Konflikt na Ukrajině je válka, ne speciální vojenská operace, řekl papež

Ze světa / vlu / ČTK / 6. března 2022 16:58
Konflikt na Ukrajině je válka, ne speciální vojenská operace, řekl papež

Papež František
Autor: Catholic News Agency / Catholic News Agency

Vatikán - Papež František dnes odmítl ruské tvrzení, že na Ukrajině provádí „speciální vojenskou operaci“. Konflikt nazval válkou a Ukrajinu označil za „zemi mučedníků“, ve které „tečou potoky slz a krve“. Informovala o tom agentura Reuters.

„Na Ukrajině tečou potoky krve a slz. Není to vojenská operace, ale válka, která vede ke smrti, zkáze a utrpení,“ uvedl papež při svém pravidelném týdenním požehnání poutníkům na Svatopetrském náměstí. „Počet obětí neustále narůstá, na útěku jsou zejména matky s dětmi. Potřeba humanitární pomoci pro tuto zemi mučedníků každou hodinou narůstá,“ dodal František a pokračoval:

„Srdečně žádám o skutečné zajištění humanitárních koridorů a o zajištění a usnadnění přístupu pomoci do obléhaných oblastí, aby bylo možné poskytnout nezbytnou pomoc našim bratrům a sestrám sužovaným bombami a strachem.

Děkuji všem, kteří přijímají uprchlíky. Především snažně žádám o ukončení ozbrojených útoků, o to, aby zvítězila jednání, a zdravý rozum, a o návrat k dodržování mezinárodního práva!

Rád bych také poděkoval novinářkám a novinářům, kteří při poskytování informací riskovali své životy. Děkujeme vám, bratři a sestry, za tuto službu! Službu, která nám umožňuje být nablízku tragédii tohoto obyvatelstva a umožňuje nám poznat krutost války. Děkuji vám, bratři a sestry.“

Vatikán již dříve vyzval k ukončení konfliktu a zdůraznil, že je připraven mezi Kyjevem a Moskvou zprostředkovat dialog.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Přejete si mít euromince s vyobrazením svatého Václava nebo Jana Husa?
Ano
55%
 
Ano, ale k výběru jedné z osobností mám výhrady
15%
 
Ne
10%
 
Určitě ne, jsem proti zavedení eura
20%
 
(Počet hlasů celkem: 110)