Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Papež vyslal na Ukrajinu dva vlivné kardinály, jednoho původem z Brna

Ze světa / juml / ČTK / 7. března 2022 20:45
Papež vyslal na Ukrajinu dva vlivné kardinály, jednoho původem z Brna

Michael Czerny
Autor: Youtube.com

Vatikán - Papež František vyslal na Ukrajinu dva vlivné kardinály. Jde o papežova almužníka a polského kardinála Konrada Krajewského, který odcestoval do Polska, odkud se chce dostat na Ukrajinu. Kardinál Michael Czerny, který je původem z Brna, pak v úterý odcestuje do Maďarska a bude se rovněž snažit dostat se do válkou zmítané země, uvedla dnes vatikánská oficiální média.

Krajewski italskému katolickému týdeníku Famiglia Cristiana řekl, že cílem jeho cesty je Kyjev. "Uvidíme, jaké budou možnosti, až se dostanu na hranici (s Ukrajinou). Víme ale, že starosta Kyjeva vyzval všechny kněží, aby se přidali, byli s nimi a chránili město svými modlitbami," řekl papežův almužník. Během cesty chce také vyjádřit papežovu blízkost uprchlíkům a dobrovolníkům, kteří se o ně starají.

Na Ukrajinu se chystá i kardinál Michael Czerny, brněnský rodák s kanadským občanstvím. V úterý odcestuje do Maďarska, kde se bude mimo jiné zajímat o zacházení z uprchlíky z mimoevropských států, kteří bydleli na Ukrajině a ze země uprchli. Tito uprchlíci podle západních médií čelili větším obtížím než Ukrajinci prchající před válkou.

Také kardinál Czerny, který vede jedno z takzvaných vatikánských "ministerstev" (prefekt Dikasteria pro službu integrálnímu lidskému rozvoji),  se bude snažit překročit hranici s Ukrajinou.

Papež František v neděli odmítl tvrzení Moskvy, že ruská vojska na Ukrajině provádějí speciální vojenskou operaci. Konflikt nazval válkou, při které "tečou potoky krve a slz", a Ukrajinu za zemi mučedníků. Vatikánská diplomacie se však snaží udržovat vztahy s oběma stranami konfliktu a hlava katolické církve opakovaně vyzvala k zastavení bojů.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Ozvuk
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Měl by papež František navštívit Ukrajinu?
Ano, co nejdříve
69%
 
Ano, ale až bude po válce
8%
 
Ne
19%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 93)