Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Královna Alžběta II. se zúčastnila liturgie na počest prince Philipa

Ze světa / kir / ČTK / 29. března 2022 21:04
Královna Alžběta II. se zúčastnila liturgie na počest prince Philipa

Westminster Abbey
Autor: www.westminster-abbey.org

Londýn - Britská královna Alžběta II. se dnes spolu s dalšími členy královské rodiny se zúčastnila anglikánské liturgie ve Westminsterském opatství na počest prince Philipa. Manžel britské panovnice zemřel loni v dubnu.

Televizní záběry ukázaly 95letou královnu, jak o holi vstupuje do Westminsterského opatství po boku svého syna, prince Andrewa. Poté se od něj oddělila, aby sama došla na své místo, čímž podle agentury AP zmírnila obavy o své zdraví.

Nejstarší a nejdéle vládnoucí panovnice na světě se na veřejnosti příliš neobjevovala od loňského října, kdy strávila noc v nemocnici kvůli blíže nespecifikovaným zdravotním obtížím. Lékaři jí poté doporučili více odpočinku. Od doby, kdy zrušila řadu plánovaných akcí, britská média spekulovala o jejím zdravotním stavu.

Princ Philip, který stál královně po boku více než sedm desetiletí, zemřel loni v dubnu jen dva měsíce předtím, než by oslavil své sté narozeniny. Pohřbu vévody z Edinburghu se mohlo zúčastnit pouze 30 lidí kvůli tehdejším opatřením proti šíření koronaviru.

Úterní bohoslužba byla mnohem větší událostí. Královna se připojila ke svému následníkovi, princi Charlesovi. Bohoslužby se zúčastnili také další členové královské rodiny, včetně prince Williama a jeho manželky Kate, zahraniční králové a královny, přátelé zesnulého vévody či politici, včetně premiéra Borise Johnsona.

Do londýnského Westminsterského opatství dorazilo i přes 500 zástupců charitativních a dalších organizací, které vévoda podporoval. Buckinghamský palác uvedl, že Alžběta se na plánování bohoslužby aktivně podílela.

Princ Harry, který se s manželkou Meghan přestěhoval do Spojených států, se bohoslužby nezúčastnil, údajně kvůli neshodám s vládou ohledně zajištění ochranky.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
48%
 
Spíše ano
3%
 
Ne, je příliš radikální
17%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
32%
 
(Počet hlasů celkem: 165)