Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Návštěva papeže na Maltě připomene také znečištění Středozemního moře

Ze světa / kir / ČTK / 31. března 2022 23:39
Návštěva papeže na Maltě připomene také znečištění Středozemního moře

Ilustrační foto
Autor: Wikipedia.org / Creative Commons

Malta, Vatikán - Návštěva papeže Františka na Maltě, která se uskuteční v sobotu a neděli, připomene také znečištění Středozemního moře. Pavilón, ve kterém se papež setká s migranty, totiž ozdobí stovky plastových láhví, uvedla dnes agentura EFE. Hlavní tématem návštěvy, podobně jako při řadě papežových předchozích cest, však bude migrace.

Architekt Carlo Schembri, který má na starosti instalace vybudované kvůli návštěvě hlavy katolické církve, chtěl pavilónem připomenout znečištění, kterým trpí Středomoří. V pavilónu postaveném v areálu bývalého letiště Hal Far se papež podle programu setká se zhruba 200 migranty. "Vytvořili jsme scénu, kde je na první pohled vidět na pozadí moře. Když se ale na něj někdo podívá podrobněji, tak uvidí, že je to moře z PET láhví, které představují veškerý odpad, který znečišťuje (Středomoří)," uvedl Schembri. Mezi láhvemi z plastu je i několik záchranných vest, které symbolizují uprchlíky.

Schembri také uvedl, že veřejné instalace musely vyhovovat požadavkům Vatikánu. Jejich podoba má například usnadnit pohyb pětaosmdesátiletého papeže, který trpí problémy s kolenem.

Hlavním tématem papežské cesty zůstává migrace. V areálu bývalého letiště Hal Far je uprchlické centrum, které v minulosti čelilo kritice za špatné životní podmínky. Migrace byla hlavním tématem i v případě předchozí papežovy cesty na Kypru a do Řecka.

Ve středu papež uvedl, že se chystá do země, která se snaží přijmout "bratry a sestry hledající útočiště". Dodal, že víkendová cesta bude ve znamení odkazu svatého Pavla, který údajně při cestě do Říma u Malty ztroskotal.

Na Maltu papež přicestuje v sobotu dopoledne a během dne se setká s představiteli ostrovního státu, například s prezidentem Georgem Vellou a čerstvě znovuzvoleným premiérem Robertem Abelou. V neděli se pak zúčastní liturgie s předpokládanou účastí 10.000 lidí a před odjezdem se vydá do areálu bývalého letiště Hal Far, uvedla vatikánská média.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
48%
 
Spíše ano
3%
 
Ne, je příliš radikální
17%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
32%
 
(Počet hlasů celkem: 165)