Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Na 4000 lidí v tureckém městě přivítalo ramadán jídlem u kilometrové řady stolů

Ze světa / kir / ČTK / 7. dubna 2022 13:09
Na 4000 lidí v tureckém městě přivítalo ramadán jídlem u kilometrové řady stolů

Ilustrační foto: muž připravující tradiční občerstvení pro oslavu ramadánu po západu slunce
Autor: www.syriadirect.org / Maarat Media Center

Ankara - Na 4000 lidí v neděli večer usedlo u společného "stolu" v tureckém městě Tekirdag, aby oslavilo příchod muslimského postního měsíce ramadánu. Kilometr dlouhou řadu stolů na promenádě v tomto přístavním městě na severozápadě Turecka stavěli dobrovolníci celý den, napsal deník Hürriyet.

Událost, při níž muslimové v Tekirdagu společně pojedli, nazvala místní radnice Stůl srdcí. Stolů byly stovky a lidé k nim v tomto dvousettisícovém městě usedli k prvnímu jídlu po celodenním půstu, které nazývají iftár.

"Jsem šťastný, že jsme mohli takový iftár uspořádat," řekl místní starosta Cüneyt Yüksel. "Dnes tu máme asi 4000 lidí, příští rok jich bude ještě víc," slíbil.

Během měsíce ramadánu drží muslimové půst od rozednění do setmění. Výjimky jsou povoleny pro staré a nemocné lidi, kojící nebo těhotné ženy či malé děti. Po západu slunce půst v daném dni končí a začíná iftár (bohaté jídlo).

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Ozvuk
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Jste spojeni s volbou nového pražského arcibiskupa?
Ano
30%
 
Spíše ano, mohlo to být horší
13%
 
Nelíbí se mi neprůhlednost rozhodování
7%
 
Ne
49%
 
(Počet hlasů celkem: 777)