Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Novým apoštolským nunciem v ČR byl jmenován arcibiskup Okolo

Domácí zpravodajství / vlu / ČTK / 1. května 2022 17:12
Novým apoštolským nunciem v ČR byl jmenován arcibiskup Okolo

arcibiskup Jude Thaddeus Okolo

Vatikán / Praha - Novým apoštolským nunciem v Česku se stal arcibiskup Jude Thaddeus Okolo, který se narodil v severonigerijském státě Kano. Po jmenování papežem Františkem jeho jméno dnes v poledne oznámilo tiskové středisko Vatikánu, sdělila ČTK Česká biskupská konference. Papežský nuncius zastupuje v Česku Vatikán. Pětašedesátiletý Okolo na této pozici vystřídá Charlese Daniela Balva, kterého papež počátkem roku jmenoval zástupcem Svatého stolce v Austrálii.

Jude Thaddeus Okolo se v Kanu narodil 18. prosince 1956 a na kněze byl vysvěcen 2. července 1983. Do diplomatických služeb Vatikánu vstoupil v roce 1990 a postupně působil na apoštolské nunciatuře na Srí Lance, Haiti, Antilách, ve Švýcarsku a Austrálii a rovněž v Česku. V roce 2008 byl jmenován apoštolským nunciem ve Středoafrické republice a Čadu, o pět let později v Dominikánské republice a apoštolským delegátem v Portoriku. Od května 2017 do současnosti byl Okolo apoštolským nunciem v Irsku, uvedla ČBK.

Předchůdce nového apoštolského nuncia v ČR Balvo byl ve funkci od roku 2018, letos v lednu byl rozhodnutím papeže přesunut do Austrálie.

Okolo, který již v minulosti působil na pražské nunciatuře, bude šestým papežským nunciem v České republice od roku 1990. Mezi jeho první úkoly bude patřit jmenování nových sídelních biskupů pro Prahu, Brno a Ostravu.

„Je to člověk velmi příjemný, pracovitý a vybavuji si, že mluvil i česky," zavzpomínal na nového nuncia pro Radio Proglas P. Stanislav Přibyl a doplnil: „S tehdejším nunciem Diegem Causerem také velice často jezdil na Svatou Horu, kde jsem byl farářem. Svého radu, tedy našeho nového nuncia, brával s sebou. Dokonce jsem s ním dělal rozhovor do časopisu Svatá Hora." 

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Související zprávy a články

Nenalezeny žádné záznamy.
Nenalezeny žádné záznamy.

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
48%
 
Spíše ano
2%
 
Ne, je příliš radikální
15%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
35%
 
(Počet hlasů celkem: 274)