Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Papež se poprvé objevil na veřejnosti na kolečkovém křesle

Ze světa / vlu / ČTK / 5. května 2022 18:32
Papež se poprvé objevil na veřejnosti na kolečkovém křesle

Papež František na kolečkovém křesle
Autor: Skynews

Vatikán - Papež František se dnes poprvé objevil na veřejnosti na kolečkovém křesle. Informovala o tom agentura AFP. Pětaosmdesátiletý papež si již delší dobu stěžuje na akutní bolesti kolen a tento týden uvedl, že kvůli tomu není schopen chůze.

Papež se ve Vatikánu zúčastnil setkání se sestrami představenými. Do audienčního sálu ho přivezl osobní asistent a několik hodin debatoval se zhruba 900 účastnic setkání. Ve svém proslovu vyzdvihl význam služby ostatním.

V rozhovoru, který v úterý zveřejnil italský deník Corriere della Sera, si papež znovu postěžoval na bolesti kolen. „Mám narušený kolenní vaz… Už to trvá nějakou dobu, a nejsem kvůli tomu schopen chůze,“ uvedl papež. V úterý se podrobil menšímu nechirurgickému zásahu a při středeční generální audienci měl viditelné problémy s pohybem, napsala agentura AFP.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Související zprávy a články

Nenalezeny žádné záznamy.
Nenalezeny žádné záznamy.

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Ozvuk

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Měl by papež František navštívit Ukrajinu?
Ano, co nejdříve
69%
 
Ano, ale až bude po válce
6%
 
Ne
18%
 
Nevím
6%
 
(Počet hlasů celkem: 348)