Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Papež podle Bejrútu do Libanonu v červnu kvůli zdravotním problémům nepojede

Ze světa / kir / ČTK / 10. května 2022 10:52
Papež podle Bejrútu do Libanonu v červnu kvůli zdravotním problémům nepojede

Papež František při modlitbě za Libanon
Autor: www.facebook.com/santegidio.org

Bejrút - Papež František ze zdravotních důvodů odložil návštěvu Libanonu plánovanou na červen. Informoval o tom dnes libanonský ministr cestovního ruchu Valíd Nasár.

Podle libanonské agentury ANI to Bejrútu oznámil Vatikán dopisem.

Úřad libanonského prezidenta v dubnu informoval, že papež bude v Libanonu 12. a 13. června, ale Vatikán to tehdy nepotvrdil. Původně měl z Libanonu odjet do Jeruzaléma a sejít se tam s moskevským patriarchou Kirillem, ale tato schůzka už byla odvolaná kvůli válce na Ukrajině.

Vatikán stále počítá s tím, že František zavítá v červenci do Konga a Jižního Súdánu, později v červenci pak má jet do Kanady.

Pětaosmdesátiletý František má problémy s kolenem a minulý týden se na veřejnosti objevil na invalidním křesle. Trpí rovněž bolestmi kyčle a loni prodělal operaci střeva.

V Libanonu žije jedna z nejpočetnějších křesťanských komunit na Blízkém východě. Země prochází od roku 2019 hlubokou ekonomickou krizí. Od konce tamní občanské války v roce 1990 Libanon navštívili papežové dvakrát.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
48%
 
Spíše ano
2%
 
Ne, je příliš radikální
15%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
35%
 
(Počet hlasů celkem: 274)