Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Portál Christnet.eu nemá finanční prostředky na další provoz. Prosíme čtenáře, podpořte nás

Výběr Christnetu / kir / Vlastní zpráva / 12. května 2022 9:34
Portál Christnet.eu nemá finanční prostředky na další provoz.  Prosíme čtenáře, podpořte nás

Logo Christnet
Autor: Christnet / Vít Luštinec

Praha, Brno, Ostrava - Portál Christnet.eu nemá finanční prostředky na další provoz, proto prosíme čtenáře o finanční podporu.

Celkem v současnosti dlužíme minimálně 15 000 Kč, které musíme do konce června uhradit za zpracování účetnictví a daňového přiznání, přičemž na našem transparentním účtu 2900316130/2010 máme necelých šest tisíc korun.

Pravidelně také platíme měsíční faktury za zpravodajství ČTK ve výši 2520 Kč. Kvůli těmto platbám jsme ještě nemohli vyplatit odměny všem autorům článků, redaktorům a editorům za poslední měsíc.

Provoz portálu Christnet je financován především z darů čtenářů (reklama tvoří pouze asi 20% našich příjmů). Chcete-li, abychom fungovali i nadále, podpořte, prosíme, naši práci. Snažíme se pro Vás připravovat aktuální zpravodajství a publicistiku. 

Sledujeme aktuální události a témata 

Od vypuknutí války na Ukrajině sledujeme podrobně situaci. Zaplatili jsme mimo jiné i za překlad článku a zpravodajství z ruštiny o protiválečné pravoslavné opozici od Rusky žijící v Praze a situaci reflektujeme v publicistice i aktuálním zpravodajství. 

Zaznamenali jsme kritický článek reagující na postoje papeže k válce na Ukrajině a požádali Zdeňka Emingera, který pro Christnet často píše, o jeho pohled na věc. Naše spolupracovnice Petra Švecová napsala zajímavou reflexi nové knihy Kateřiny Tučkové a pohledu autorky na katolickou církev obecně. Vydáváme kázání a homilie Tomáše Halíka, Martina C. Putny nebo protiválečné texty Petra Beneše. Rozbor poslední papežovy reformy kurie nám poslal Michael Martinek, jehož youtube videa rádi sledujeme. Spolupracujeme i časopisem Universum při prezentaci jeho nových tištěných čísel.  Zajimavé rozhovory, recenze (např. filmu Duna) a zamyšlení pro nás píše Marie Kolářová. Překlady o Synodální cestě v Německu pak pravidelně chystá Pavla Holíková. Příležitostně se snažíme i o investigativní žurnalistiku (článek o situaci na KTF), která je náročná na čas i na orientaci v problematice. To je jen namátkový výběr témat z poslední doby.

Nabízíme archiv starších článků, tříděný dle rubrik nebo autorů. Článků vyšlo od roku 2000, kdy byl portál založen, již téměř sedm tisíc. V článcích nebo zprávách můžete vyhledávat i po zadání klíčového slova.

Jak Christnet.eu podpořit?

Převodem libovolné částky na transparentní účet bez bankovních poplatků: 2900316130/2010. Další možností je převodem, nebo kartou pomocí aplikace Darujme.cz, kterou najdete na konci každého článku a zprávy. Přispět můžete i v kryptoměnách. Za dar můžeme vystavit potvrzení pro odpis z daňového základu. Podpořit provoz portálu můžete i sdílením článků na Facebooku, Twitteru a dalších sociálních sítích.

Děkujeme všem našim čtenářům za dosavadní přízeň a věříme, že nám ji zachováte i nadále.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
48%
 
Spíše ano
19%
 
Ne
29%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 167)