Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Ukrajinské matky s dětmi se začaly ubytovávat v bývalém klášteře voršilek v Brně

Domácí zpravodajství / vlu / ČTK / 17. května 2022 8:27
Ukrajinské matky s dětmi se začaly ubytovávat v bývalém klášteře voršilek v Brně

Brno, klášter voršilek s kostelem sv. Josefa
Autor: Wikipedia.org / Creative Commons

Brno - Ukrajinské matky s dětmi se začaly ubytovávat v bývalém klášteře voršilek v centru Brna. Od neděle byl obsazený jeden pokoj, včera přes poledne se nastěhovaly další tři rodiny. Další budou přibývat, řekly ČTK provozovatelky nového ubytovacího zařízení. Fungování zajišťuje ženský vzdělávací spolek Vesna společně s dalšími organizacemi a dobrovolníky.

Právě dobrovolníci dokázali v posledních týdnech budovu upravit a zvelebit pro ukrajinské rodiny. Jednotlivé pokoje, kterých je přes 20, jsou sice malé, ale nově vymalované, se základním nábytkem a vybavením. Ubytovaní mohou využívat také společenské místnosti a kuchyni, stejně jako klidný dvůr ve vnitrobloku.

Prostory jsou přednostně určené pro rodiny v kritické situaci, které vyžadují soustředěnější péči, rodiny s dětmi s vážnými nemocemi nebo postižením, dále pro ženy s různými traumaty, těhotné a ženy po porodu a zdravotních zákrocích, uvedla už dříve mluvčí brněnského biskupství Martina Jandlová.

Areál v Josefské ulici v minulosti obývaly řeholnice. Později tam sídlilo Technické muzeum Brno, v posledních letech měly někdejší klášterní budovy komerční využití v podobě obchodů a služeb. Nyní objekt vlastní společnost U Voršilek, která patří biskupství brněnskému. Diecéze s biskupem Vojtěchem Cikrlem nabídla areál lidem na útěku před válkou zdarma na dobu minimálně jednoho roku.

Ženský vzdělávací spolek Vesna patří v pomoci uprchlíkům k nejaktivnějším organizacím v Brně. Provozuje také centrum materiální pomoci na nádvoří Pražákova paláce. Na sobotu připravuje na nádvoří první sousedské česko-ukrajinské odpoledne s programem nejen pro Ukrajinky.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
48%
 
Spíše ano
3%
 
Ne, je příliš radikální
17%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
32%
 
(Počet hlasů celkem: 165)