Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Svátek apoštolky Junie oslavily německé katoličky kázáním žen v kostele

Ze světa / / Vlastní zpráva / 18. května 2022 10:21
Svátek apoštolky Junie oslavily německé katoličky kázáním žen v kostele

Apoštolka Junia zmiňovaná v listu Římanům (16,7)
Autor: Wikipedia.org / Creative Commons

Berlín - 17. května se v kalendáři připomíná svátek Junie. Katolické společenství žen Německa se podle serveru Domradio.de už potřetí rozhodlo v těchto dnech připomenout apoštolku Junii a realizovat kázání žen. Motto celé akce zní: 12 žen, 12 míst, 12 kázání. Ženy, které působí převážně v oblasti duchovního doprovázení, budou mít kázání v průběhu eucharistické bohoslužby, což církevní právo nedovoluje.

Apoštolka Junie, kterou ve svých listech  jmenuje apoštol Pavel, je ve většině překladů chybně skloňována jako mužské jméno, jedná se však o jméno ženské. Většina českých překladů uvádí mužský tvar, Bible 21 používá ženskou formu jména. V Německu byla apoštolka Junie uvedena v novém jednotném překladu v roce 2016. 

Ulrike Göken-Huismannová, duchovní doprovázející a členka představenstva Katolického společenství žen Německa uvedla, že ji velmi potěšilo, že je tolik žen, které jsou připraveny kázat a následovat tak své povolání. Göken-Huismannová, která bude kázat v kostele Sankt Maria Magdalena ve městě Geldern, spolu s dalšími ženami usiluje o to, “aby rovnost v církvi nebyla cizí slovo.”

Katolické společenství žen Německa (KFD) má přibližně 450.000 členek, je jedním z největších ženských spolků v Německu. Zasazuje se o práva žen v církvi, politice a společnosti. Důležitým prvkem setkávání je společná modlitba a ekumenické společenství. KFD se angažuje v oblasti rovnosti, míru a ochrany stvoření, vede dialog také se ženami jiných náboženství a kultur. V České republice v současnosti neexistuje podobná alternativa, která by nabízela ženám možnost angažovat se v práci pro církev a kultivaci prostoru pro život žen v církvi. 

Originál zprávy zde

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Související zprávy a články

Nenalezeny žádné záznamy.
Nenalezeny žádné záznamy.

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
52%
 
Spíše ano
26%
 
Ne
19%
 
Nevím
2%
 
(Počet hlasů celkem: 42)