Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Dánský jehovista byl po pěti letech propuštěn z ruské věznice

Ze světa / kir / ČTK / 26. května 2022 9:39
Dánský jehovista byl po pěti letech propuštěn z ruské věznice

Ilustrační foto: Shromáždění Svědků Jehovových v Sále Království
Autor: wikipedia.org / Wikipedia Commons

Moskva - Dán Dennis Christensen hlásící se ke svědkům Jehovovým vyšel tento týden po pěti letech strávených kvůli své víře v ruské věznici na svobodu. Podle agentury AP o tom informovali svědkové Jehovovi, které Rusko v roce 2017 zakázalo a označilo je za extremistickou organizaci.

Devětačtyřicetiletý Christensen byl zatčen v roce 2017 za to, že vedl modlitební shromáždění ve městě Orjol, asi 300 kilometrů jižně od Moskvy. V roce 2019 byl odsouzen k šestiletému trestu vězení.

"Christensenovo zadržení bylo začátkem agresivního postupu proti svědkům Jehovovým v Rusku, který zahrnuje zatýkání a věznění," uvedli svědkové Jehovovi v dnešním prohlášení. Organizace doplnila, že Christensen plánuje návrat do Dánska. Podle své manželky je v dobrém psychickém stavu. Trest si odpykával ve vězeňském zařízení ve městě Lgov v Kurské oblasti.

Ke svědkům Jehovovým se v Rusku hlásí asi 140.000 lidí. Úřady od roku 2017 do 1. května letošního roku provedly domovní prohlídky u 1755 členů a 622 z nich začaly stíhat. Ve vězení zůstává asi 90 členů, uvedla podle agentury Reuters náboženská společnost.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Přejete si mít euromince s vyobrazením svatého Václava nebo Jana Husa?
Ano
0%
 
Ano, ale k výběru jedné z osobností mám výhrady
0%
 
Ne
0%
 
Určitě ne, jsem proti zavedení eura
0%
 
(Počet hlasů celkem: 0)