Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Maďarsko blokuje balíček protiruských sankcí, kvůli patriarchovi Kirillovi

Ze světa / vlu / Vlastní zpráva / 1. června 2022 21:10
Maďarsko blokuje balíček protiruských sankcí, kvůli patriarchovi Kirillovi

Maďarský premiér Viktor Orbán
Autor: Wikipedia.org / Steffen Prößdorf / Creative Commons

Brusel - Podle svědectví tří diplomatů dnes Maďarsko pozastavilo finalizaci balíčku sankcí Evropské unie proti Rusku a trvalo na vyškrtnutí hlavy ruské pravoslavné církve patriarchy Kirilla ze seznamu sankcionovaných osob, informuje o tom agentura Reuters.

Vedoucí představitelé Evropské unie se počátkem tohoto týdne v zásadě dohodli na šestém balíčku sankcí proti Rusku kvůli jeho vojenské invazi na Ukrajinu. Zmocněnci vlád EU měli dnes tuto politickou dohodu převést do právní podoby, aby mohla vstoupit v platnost.

Nejpodstatnější na balíčku je, že obsahuje rozhodnutí o zákazu nákupu veškeré ruské ropy a rafinovaných produktů těžených v moři nejpozději šest až osm měsíců poté, co balíček vstoupí v platnost.

„Dohoda se odkládá, protože Maďarsko má námitky proti sankcím vůči patriarchovi Kirillovi,“ uvedl jeden z diplomatů Evropské unie a další dva jeho slova potvrdili.

Aktualizace 2.6.: podle agentur byl nakonec patriarcha ze sankčního seznamu vyjmut.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
48%
 
Spíše ano
3%
 
Ne, je příliš radikální
17%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
32%
 
(Počet hlasů celkem: 165)