Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Nový apoštolský nuncius přiletí do Česka 1. července

Domácí zpravodajství / vlu / ČTK / 17. června 2022 10:50
Nový apoštolský nuncius přiletí do Česka 1. července

arcibiskup Jude Thaddeus Okolo

Praha - Nový apoštolský nuncius arcibiskup Jude Thaddeus Okolo přiletí do České republiky v pátek 1. července. Zúčastní se tedy slavnostního uvedení nového pražského arcibiskupa Jana Graubnera do úřadu, které se bude konat 2. července. ČTK to dnes sdělila mluvčí České biskupské konference (ČBK) Monika Klimentová. Další kroky nuncia, který v Česku zastupuje Vatikán, budou směřovat na Velehrad, kde se zúčastní 4. a 5. července Dnů lidí dobré vůle i následného plenárního zasedání ČBK.

Arcibiskupa Okola, který se narodil v severonigerijském státě Kano, jmenoval nunciem v Česku papež František 1. května. Pětašedesátiletý Okolo na této pozici vystřídá Charlese Daniela Balva, kterého papež počátkem roku jmenoval zástupcem Svatého stolce v Austrálii.

Okolo do diplomatických služeb Vatikánu vstoupil v roce 1990 a postupně působil na apoštolské nunciatuře na Srí Lance, Haiti, Antilách, ve Švýcarsku a Austrálii a rovněž v Česku. V roce 2008 byl jmenován apoštolským nunciem ve Středoafrické republice a Čadu, o pět let později v Dominikánské republice a apoštolským delegátem v Portoriku. Od května 2017 do současnosti byl Okolo apoštolským nunciem v Irsku, uvedla ČBK.

Předchůdce nového apoštolského nuncia v ČR Balvo byl ve funkci od roku 2018, letos v lednu byl rozhodnutím papeže přesunut do Austrálie. Podle odborníků to tehdy moha být známka toho, že již je vybrán nový pražský arcibiskup. Nuncius se na výběru arcibiskupa podílí. Vatikán jméno nového pražského arcibiskupa oznámil 13. května. Kardinála Dominika Duku, který ve své funkci přesluhoval několik let, nahradí dosavadní olomoucký arcibiskup Jan Graubner.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Související zprávy a články

Nenalezeny žádné záznamy.
Nenalezeny žádné záznamy.

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Souhlasíte s narovnáním práv stejnopohlavních párů ve svazku nazvaném partnerství, místo manželství?
Ano
41%
 
Ano, ale bez možnosti osvojení dětí
8%
 
Ne, jsem pro název manželství
8%
 
Nesouhlasím s těmito svazky
36%
 
Současný zákon o registrovaném partnerství bych neměnil
7%
 
(Počet hlasů celkem: 353)