Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Do Prahy dnes přijíždí nový apoštolský nuncius Jude Thaddeus Okolo

Domácí zpravodajství / vlu / ČTK / 1. července 2022 9:44
Do Prahy dnes přijíždí nový apoštolský nuncius Jude Thaddeus Okolo

arcibiskup Jude Thaddeus Okolo

Praha - Nový apoštolský nuncius arcibiskup Jude Thaddeus Okolo přiletí dnes do České republiky. V sobotu se v katedrále sv. Víta zúčastní slavnostního uvedení nového pražského arcibiskupa Jana Graubnera do úřadu. Další kroky nuncia, který v Česku zastupuje Vatikán, budou směřovat na Velehrad, kde se zúčastní 4. a 5. července Dnů lidí dobré vůle i následného plenárního zasedání České biskupské konference.

Arcibiskup Okolo se vrací do země, kde už v letech 2002 až 2006 působil. Kromě svého rodného jazyka mluví také anglicky, francouzsky, italsky, španělsky, německy i česky.

Arcibiskupa Okola, který se narodil v severonigerijském státě Kano, jmenoval nunciem v Česku papež František 1. května. Pětašedesátiletý Okolo na této pozici střídá Charlese Daniela Balva, kterého papež počátkem roku jmenoval zástupcem Vatikánu v Austrálii.

Okolo do diplomatických služeb Vatikánu vstoupil v roce 1990 a postupně působil na apoštolské nunciatuře na Srí Lance, Haiti, Antilách, ve Švýcarsku a Austrálii a rovněž v Česku. V roce 2008 byl jmenován apoštolským nunciem ve Středoafrické republice a Čadu, o pět let později v Dominikánské republice a apoštolským delegátem v Portoriku. Od května 2017 do současnosti byl Okolo apoštolským nunciem v Irsku.

Předchůdce nového apoštolského nuncia v ČR Balvo byl ve funkci od roku 2018, letos v lednu byl rozhodnutím papeže přesunut do Austrálie.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
48%
 
Spíše ano
2%
 
Ne, je příliš radikální
14%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
36%
 
(Počet hlasů celkem: 304)