Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Ukrajinský prezident Zelenskyj mluvil s papežem Františkem

Ze světa / vlu / ČTK / 14. srpna 2022 10:07
Ukrajinský prezident Zelenskyj mluvil s papežem Františkem

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj
Autor: The Presidential Office of Ukraine

Kyjev/Vatikán - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v pátek telefonicky hovořil s papežem Františkem. Zelenskyj o tom informoval na twitteru, přičemž uvedl, že hlavnímu představiteli katolické církve sdělil aktuální informace o ruské invazi a zločinech okupačních vojsk. Zda oba muži mluvili o možné návštěvě papeže na Ukrajině, Kyjev ani Vatikán neuvedly.

„Informoval jsem ho o ruské agresi proti Ukrajině, o hrozných zločinech Ruska,“ uvedl Zelenskyj. Podle něj Ukrajina potřebuje podporu světových náboženských vůdců, aby mohla šířit ve světě informace o agresi, které čelí.

Vatikán telefonát oficiálně nekomentoval. Papež se Zelenským hovořil již dříve, uvedla vatikánská média. Stalo se tak dva dny po začátku ruské invaze 24. února, kdy papež vyjádřil svůj hluboký zármutek z tragických událostí, kterým čelila Ukrajina, a na konci března, kdy Zelenskyj vystoupil přes telemost před italským parlamentem.

Papež vícekrát odsoudil krutost války na Ukrajině. Při svém návratu z Kanady na konci července zopakoval, že by rád navštívil Kyjev. Dodal ale, že zdravotní stav ho nutí omezit počet a rozsah výjezdů mimo Vatikán. V září má v plánu se zúčastnit shromáždění světových náboženských vůdců v Kazachstánu. Tam by mohl jednat s patriarchou ruské pravoslavné církve Kirillem, který ruské tažení proti sousednímu státu podpořil.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Byla modlitba za prezidenta v katedrále dostatečně ekumenická?
Ano, oproti tradiční katolické liturgii Te Deum šlo o jasný ekumenický posun
29%
 
Ne, stále převažovala katolická forma obřadu
49%
 
Nevím, nemám na to názor
1%
 
Není to pro mě podstatné
21%
 
(Počet hlasů celkem: 160)