Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Vatikán odmítl kritiku výroků o smrti Duginové, papež nedělá politiku, tvrdí

Ze světa / vlu / ČTK / 30. srpna 2022 19:49
Vatikán odmítl kritiku výroků o smrti Duginové, papež nedělá politiku, tvrdí

Papež František
Autor: Flickr.com, / Mazur/catholicnews.org.uk

Vatikán - Vatikán dnes v prohlášení nepřímo odmítl kritiku nedávných výroků papeže Františka o smrti dcery ultranacionalistického ruského ideologa Alexandra Dugina Darji. Papež ji nazval nevinnou obětí, což kritizoval například ukrajinský velvyslanec ve Vatikánu Andrij Juraš. V dnešním textu Vatikán uvádí, že papež mluví na obranu lidského života a nevyjadřuje politická stanoviska.

Minulý týden papež vzpomněl oběti války na Ukrajině a zahrnul mezi ně i Darju Duginovou, kterou zabila exploze automobilu, ve kterém se nacházela. Ženu, která se rovněž zapojovala do šíření nacionalistické ideologie svého otce, nazval „nebohou dívkou“.

Podle Vatikánu je nutné papežovy výroky o válce na Ukrajině považovat za „obhajobu lidského života a s ním spjatých hodnot, a nikoliv za politická prohlášení“. Vatikán také uvedl, že papež i další církevní hodnostáři se ke konfliktu, který označil za „válku rozsáhlých rozměrů rozpoutanou Ruskou federací“, vyjadřují opakovaně. Válku papež odsuzuje jako „morálně nespravedlivou, nepřijatelnou, barbarskou, nesmyslnou, ohavnou a znesvěcující“.

Papežova slova z minulého týdne vyvolala nevoli v Kyjevě, který si předvolal papežského nuncia a papeže kritizoval za to, že srovnává agresora a oběť. V podobném duchu se vyjádřil i ukrajinský velvyslanec ve Vatikánu Juraš, který Duginovou označil za jednoho z hlavních ideologů ruského imperialismu.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Bíle místo

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Byli jste na některém novoročním setkání Taizé?
Ano i v zahraničí
23%
 
Byl/a jsem přímo v Taizé
12%
 
Pouze v Praze
14%
 
Nebyl/a, ale rád/a zpívám písně komunity
28%
 
Tato spiritualita mi není blízká.
23%
 
(Počet hlasů celkem: 74)