Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Vatikán rozšíří svoji vojenskou jednotku o 25 katolických Švýcarů

Ze světa / vlu / ČTK / 2. září 2022 11:45
Vatikán rozšíří svoji vojenskou jednotku o 25 katolických Švýcarů

Ilustrační foto
Autor: © Mazur/catholicnews.org.uk

Vatikán - Nejmenší stát světa Vatikán plánuje rozšířit svoji vojenskou jednotku, označovanou za nejmenší armádu světa. Za ochranu Vatikánu i papeže nyní zodpovídá 110 členů takzvané švýcarské gardy, která se má do roku 2025 rozrůst o dalších 25 členů, uvedla agentura Reuters.

Uchazeči musejí být švýcarské národnosti, muži ve věku 19 až 31 let. Rovněž musí být svobodní katolíci s bezvadnou reputací, vysocí alespoň 174 centimetrů a se základním vojenským výcvikem švýcarské armády. Oženit se budou moci po pěti letech služby.

Švýcarskou gardu od jejího založení v roce 1506 tvoří výhradně muži. Nicméně v roce 2026 ve Vatikánu začnou práce na výstavbě nových kasáren, které budou počítat i s ubytováním žen. Vzhledem k reformám, jimiž papež František letos otevřel cestu ženám a pokřtěným laikům do čela vrcholných vatikánských orgánů, by se i pravidla pro švýcarskou gardu mohla časem změnit.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
51%
 
Spíše ano
2%
 
Ne, je příliš radikální
20%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
27%
 
(Počet hlasů celkem: 96)