Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

V pražské arcidiecézi skončili ekonomičtí manažeři

Domácí zpravodajství / kir / ČTK / 21. září 2022 13:28
V pražské arcidiecézi skončili ekonomičtí manažeři

Ilustrační foto: Arcibiskupský palác v Praze
Autor: Wikipedia.org / Sokkk y / Creative Commons

Praha - Pražský arcibiskup Jan Graubner po třech měsících od jmenování propustil ekonomické manažery pražské arcidiecéze, která spravuje miliardové majetky. Skončili výkonný ředitel arcibiskupství Antonín Juriga a ředitelka ekonomicko-strategické sekce Linda Dolečková. Píšou o tom Lidové noviny (LN). Za odchodem Jurigy je podle Graubnerova mluvčího Jiřího Prinze reorganizace, Dolečková odešla ze zdravotních důvodů, sdělil serveru Lidovky.cz Prinz. Jurigova agenda, tedy hospodaření se stovkami objektů, pozemků a také například s 27.000 hektary lesů, přechází nyní přímo na generálního vikáře pro správu a organizaci pražské arcidiecéze.

Podle znalců církevního práva byl Jurigův post anomálií. Většinou má diecéze generálního vikáře, který odpovídá za provozní a ekonomické záležitosti. "Generální vikář pro správu a organizaci pražské arcidiecéze Jan Balík požádal pražského arcibiskupa Jana Graubnera o organizační změnu spočívající ve zrušení pozice výkonného ředitele a to ke dni 19. září. K témuž datu proto ukončil pracovní poměr Antonín Juriga. Od toho data přechází veškerá agenda zrušené pozice přímo na generálního vikáře pro správu a organizaci pražské arcidiecéze," sdělil LN Prinz.

Podle dvou zdrojů deníku je důvodem Jurigova konce nespokojenost s jeho ekonomickým rozhodováním, podle Jurigy jsou za tím výhradně osobní důvody. "Žádné jiné důvody v tom nejsou," sdělil serveru.

Skončit podle listu musela i šéfka strategické sekce Dolečková, která byla považovaná za Jurigovu blízkou spolupracovnici. "Ke dni 15. září ze zdravotních důvodů ukončila dohodou pracovní poměr Ing. Linda Dolečková, ekonomka a ředitelka sekce ekonomicko-strategické," potvrdil Prinz. Dodal, že oba odstoupili ze všech statutárních orgánů a dalších pozic, do kterých byli v rámci svého pracovního poměru jmenováni nebo zvoleni.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
51%
 
Spíše ano
2%
 
Ne, je příliš radikální
20%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
27%
 
(Počet hlasů celkem: 96)