Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Papež František oznámil rozhodnutí prodloužit synodální proces do roku 2024

Ze světa / vlu / Vlastní zpráva / 16. října 2022 14:17
Papež František oznámil rozhodnutí prodloužit synodální proces do roku 2024

Ilustrační foto: papež František při bohoslužbě ve slovenském Šaštíně
Autor: Clovekavira.cz / Marketa Zelenkova

Vatikán - Po dnešní modlitbě Anděl Páně papež František oznámil, že se synodální shromáždění biskupů, které představuje závěrečnou fázi probíhajícího synodálního procesu na téma „Za synodální církev: společenství, spoluúčast, poslání“, bude konat ve dvou zasedáních. První proběhne v říjnu 2023 a druhé v říjnu 2024. Na Facebooku na to upozornil teolog Martin Vaňáč.

Plodů zahájeného synodálního procesu je podle papeže Františka mnoho, ale aby dosáhly plné zralosti, je třeba nespěchat: „Věřím, že toto rozhodnutí podpoří chápání synodality jako konstitutivního rozměru církve a pomůže všem, aby ji žili jako bratři a sestry, kteří vydávají svědectví o radosti evangelia.“

Papež František zahájil synodální proces v říjnu 2021 a je rozdělen do tří fází, na diecézní, kontinentální, univerzální úrovni. Podle generálního sekretariátu biskupské synody již skončila úvodní fáze naslouchání v diecézích, které se zúčastnilo 112 ze 114 světových biskupských konferencí.  

Do synodální procesu se rozhodla zapojit i Česká biskupská konference. 6. července 2022 se na Velehradě uskutečnilo Národní synodální setkání, na kterém byla představena syntéza z diecézní fáze. Shrnující text je dostupný v češtině i angličtině.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Související zprávy a články

Nenalezeny žádné záznamy.
Nenalezeny žádné záznamy.

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Byli jste na některém novoročním setkání Taizé?
Ano i v zahraničí
12%
 
Byl jsem přímo v Taizé
0%
 
Pouze v Praze
25%
 
Nebyl, ale rád zpívám písně komunity
38%
 
Tato spiritualita mi není blízká.
25%
 
(Počet hlasů celkem: 8)