Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Plzeňské biskupství koupilo novostavbu domu se stovkou nájemních bytů

Domácí zpravodajství / vlu / ČTK / 2. listopadu 2022 22:17
Plzeňské biskupství koupilo novostavbu domu se stovkou nájemních bytů

Budova Biskupství plzeňského
Autor: Bip.cz

Plzeň - Nový bytový dům se stovkou bytů převzalo dnes v nově vznikající obytné rezidenci ve Studentské ulici ve čtvrti Bolevec plzeňské biskupství. Šestipodlažní dům s byty o velikosti od 1+kk po 4+kk postavil Metrostav pro Raiffeisen – Leasing, která stavbu financovala. Biskupství dnes podepsalo smlouvu o koupi objektu za víc než 300 milionů korun. Biskupství tak má v současné době v Plzni 340 bytů pro nájemní bydlení a příjem z nich bude do budoucna jedním z hlavních zdrojů financování diecéze, řekl dnes ČTK biskup Tomáš Holub.

V domě bude církev nabízet komerční nájemné za mírně nižší ceny, než je v Plzni průměr pro komerční bydlení. Kromě toho má další byty pro různé skupiny obyvatel. „Budeme zde nabízet komerční nájemné a tím jsme uzavřeli celou škálu nabídek bydlení od bezdomoveckého ubytování v azylovém domě sv. Františka, přes bydlení pro seniory po pomoc lidem, kteří hledají možnost nově začít,“ řekl biskup. Koupi domu zhruba z poloviny uhradilo biskupství z vlastních peněz, na zbytek si vzalo na 15 let úvěr.

Plzeňské biskupství koupilo novostavbu domu se stovkou nájemních bytů

Plzeňský biskup Tomáš Holub
Autor: Wikipedia.org

Dům ve Studentské ulici je druhou novostavbou, kterou biskupství v Plzni realizovalo na volné ploše. Loni otevřelo dům s 30 byty pro nájemní bydlení seniorů v okrajové části Nová Hospoda. V případě potřeby či zájmu si tam mohou nájemníci za poplatek objednat u charity pomoc s chodem domácnosti a další služby. „Ostatní naše byty jsou spíše v rekonstruovaných domech nebo jsou to novostavby v prolukách. Pro plzeňskou diecézi je to jeden z hlavních zdrojů, jak do budoucna získávat peníze na činnost, která nám je vlastní, to znamená pastorační a charitativní,“ řekl biskup.

S dalším investováním do nájemního bydlení ale podle něj zatím biskupství v nejbližší době nepočítá. „V této době plánovat další investiční výstavbu je dost složité. A také bychom nechtěli, aby v našem portfoliu byla drtivá většina věcí vázaná na nájemní bydlení, takže spíše hledáme investice v dalších oblastech, ať už je to akciový trh nebo hledání v zemědělství či v lesnictví, ale to jsou zatím věci hledání,“ dodal Holub.

Byty ve Studentské ulici mají dobrou dostupnost do centra města. „Některé byty jsou vybavené předzahrádkou, jiné balkonem nebo terasou. Celá stavba je moderní a elegantní, fasádu z vnějšku odlišují výrazné modré prvky. Samozřejmě jsme pamatovali i na dostatek parkovacích míst,“ doplnil Tomáš Gürtler z Raiffeisen – Leasing. Stavba začala v roce 2020, první nájemníci se začnou stěhovat v nejbližších týdnech. Biskupství při hledání nájemců spolupracuje s realitní kanceláří.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Přejete si mít euromince s vyobrazením svatého Václava nebo Jana Husa?
Ano
57%
 
Ano, ale k výběru jedné z osobností mám výhrady
14%
 
Ne
0%
 
Určitě ne, jsem proti zavedení eura
29%
 
(Počet hlasů celkem: 7)