Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Papež František uspořádal oběd pro 1300 chudých a lidí bez domova

Ze světa / kir / ČTK / 14. listopadu 2022 13:22
Papež František uspořádal oběd pro 1300 chudých a lidí bez domova

Ilustrační foto: oběd ve starokřesťanské bazilice v Římě
Autor: archiv magazínu Christnet

Vatikán - Papež František v neděli uspořádal oběd po chudé a pro lidi bez domova, zúčastnilo se ho 1300 lidí. V neděli si katolická církev připomínala Světových den chudých, poznamenala agentura Reuters.

František, který kvůli nemocnému kolenu využívá kolečkové křeslo a používá hůl, obří skupinu hostil přímo ve Vatikánu v audienčním sále. Obsluhovali je dobrovolní číšníci a číšnice. Papežovy hosty do Vatikánu dovezly nejrůznější charitativní organizace, které jim denně pomáhají.

O něco dříve se přítomní zúčastnili mše ve Svatopetrské bazilice, kde mnoho z nich usedlo v prvních řadách. Papež František během mše v homilii mimo jiné vyzval lidi, kteří měli v životě více štěstí, aby "prolomili svou vnitřní hluchotu, která nám brání slyšet tlumený výkřik bolesti těch nejkřehčích osob" žijících ve společnosti.

"Jestliže je naše srdce umrtvené a lhostejné, nemůžeme slyšet jejich slabý výkřik bolesti, nemůžeme plakat s nimi a pro ně, nemůžeme vidět, kolik osamělosti a úzkosti se skrývá v zapomenutých koutech našich měst," řekl papež.

Papež František vyhlásil Světový den chudých v roce 2016, vůbec poprvé si katolická církev svátek připomněla o rok později. Prostřednictvím nové tradice chtěl František vybídnout věřící k aktivní a konkrétní solidaritě s chudými.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
48%
 
Spíše ano
3%
 
Ne, je příliš radikální
17%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
32%
 
(Počet hlasů celkem: 165)