Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Tomáš Halík povede exercicie rakouských biskupů

Ze světa / kir / Vlastní zpráva / 20. listopadu 2022 10:47
Tomáš Halík povede exercicie rakouských biskupů

Kněz a teolog Tomáš Halík
Autor: Akademická farnost Praha – Salvátor

Vídeň - Každoroční duchovní cvičení rakouské biskupské konference v benediktinském klášteře St. Lambrecht letos povede mons. Tomáš Halík. Týdenních exercicií ve dnech 21.-25. listopadu se účastní všichni rakouští biskupové včetně vídeňského arcibiskupa kardinála Schönborna. Letošní exercicie biskupů jsou duchovní přípravou v rámci evropského synodálního procesu. Biskupové se zaměří na spirituální a teologické aspekty synodální reformy.

Tomáš Halík nedávno přednášel i na formačním kurzu pro nové biskupy v Římě, který organizuje vatikánské Dikasterium pro biskupy. 14. září pronesl přednášku o "znameních doby a úloze církve". Svou přednášku nazval „33 tezí o církvi v době změny epoch.“

V říjnu se pak v holandském klášteře Rolduc konalo generální shromáždění UCESM (Unie evropských konferencí vyšších řeholních představených, v níž jsou zastoupena vedení všech mužských i ženských řeholí a institutů zasvěceného života z celé Evropy). Tomáš Halík zde vystoupil s programovou přednáškou "Budoucnost náboženského života ve světle synodality".

Halík před řeholníky zdůraznil, že institucionální změny v rámci synodální reformy církve musí předcházet a doprovázet systematická kultivace duchovního života. Podle Tomáše Halíka by se v době nedostatku kněží a rozpadu sítě lokálních farností měly především řeholní řády starat o centra spirituality a  duchovních cvičení, kursů kontemplace a duchovního doprovázení - z nich může obnova křesťanství vyzařovat podobně jako z misijních klášterů v minulosti. 

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Ozvuk

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Měl by papež František navštívit Ukrajinu?
Ano, co nejdříve
68%
 
Ano, ale až bude po válce
7%
 
Ne
19%
 
Nevím
6%
 
(Počet hlasů celkem: 320)