Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Červená středa připomene lidi pronásledované pro jejich víru

Domácí zpravodajství / kir / ČTK / 23. listopadu 2022 9:36
Červená středa připomene lidi pronásledované pro jejich víru

Ilustrační foto
Autor: Člověk a víra / Tomáš Ježek

Praha, Brno, Ostrava - Česká republika se dnes připojí k iniciativě Červená středa, která připomíná lidi pronásledované pro jejich víru. Symbolem akce je rozsvícené červené světlo symbolizující krev trpících pro víru. Kromě červeně nasvícených sakrálních i světských budov se uskuteční mezinárodní konference, společná křesťansko-židovská modlitba či koncert.

Mezinárodní iniciativa Červená středa začala ve Velké Británii v roce 2016, v Česku se letos koná popáté. Červenou středu spolupořádají Česká biskupská konference (ČBK), Ekumenická rada církví v ČR (ERC) a Federace židovských obcí (FŽO) ve spolupráci s Institutem pro křesťansko-demokratickou politiku (IKDP) a Aid to the Church in Need International (ACN).

S podtitulem Pronásledování pro víru... Jak mohu pomoci já? zahájí ve 13:00 program konference v Brožíkově sále Staroměstské radnice. Vystoupí na ní zástupci mezinárodních charitativních a humanitárních organizací z Velké Británie, USA či Německa. Bude mezi nimi například členka britské Sněmovny lordů Caroline Coxová, která je zakladatelkou Humanitarian Aid Relief Trust, či súdánská křesťanka Mariam Ibrahim Ishagová, která byla původně ve své vlasti odsouzena k trestu smrti.

V 18:00 bude v Karolinu následovat společná modlitba židů a křesťanů, již povedou zástupci každé z pořádajících organizací: předseda ČBK pražský arcibiskup Jan Graubner, místopředsedkyně ERC Ivana Procházková a za FŽO rabín David Maxa. Po modlitbě vyjde z Karolina průvod kolem červeně nasvícených budov v centru Prahy. Cílem bude Betlémská kaple, kde ve 20:00 začne benefiční koncert, jehož výtěžek se má využít k osvobození převážně křesťanských otroků unesených islámskými milicemi v Jižním Súdánu, uvádí web Červené středy v ČR.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
48%
 
Spíše ano
2%
 
Ne, je příliš radikální
15%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
35%
 
(Počet hlasů celkem: 274)