Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Projekt Krabice od bot se stal největší tuzemskou vánoční sbírkou, končí 4. prosince

Domácí zpravodajství / kir / ČTK / 28. listopadu 2022 0:18
Projekt Krabice od bot se stal největší tuzemskou vánoční sbírkou, končí 4. prosince

Logo evangelické Diakonie
Autor: www.e-cirkev.cz

Praha, Brno, Ostrava - Na více než 150 míst v České republice budou moci v letošním roce lidé donést dětem ohroženým chudobou dárky k Vánocům. Před týdnem zahájila Diakonie Českobratrské církve evangelické vánoční sbírku Krabice od bot. Novinářům to řekl mluvčí diakonie Dalibor Hála, podle kterého je projekt největší tuzemskou vánoční sbírkou.

"Cílem je vybrat a následně rozdat 50.000 dárků, které pomohou chudým dětem prožít radost z vánoční nadílky," uvedl Hála. Diakonie podle něj vzhledem k současné ekonomické situaci nechtěla být letos příliš ambiciózní, téměř stejný počet dárků získala již loni. Pokud cíle dosáhne, dostane podle Hály vánoční nadílku každé páté dítě ohrožené chudobou. V Česku je jich v současné době zhruba 250.000, dodal.

Mluvčí uvedl, že podle výzkumu Česko 2022 - Život k nezaplacení se počet domácností s příjmem pod hranicí chudoby zvýšil meziročně z devíti procent v loňském roce na 16 procent v květnu 2022. Pro děti z těchto rodin nejsou vánoční dárky samozřejmostí. "Tyto děti se netěší na Vánoce, ani neočekávají žádné dárky," prohlásil Hála.

Diakonie pořádá sbírku již dvanáctým rokem. Podrobnosti jako třeba seznam sběrných míst nebo to, pro které věkové skupiny jsou dárky potřeba, je na www.krabiceodbot.cz. Na stránkách je od pondělí spuštěn rezervační systém, kde si lidé vyberou, pro jakou věkovou kategorii dárek koupí. Diakonie tím chce zajistit, aby byli rovnoměrně obdarováni dívky i chlapci a aby se dostalo například i na teenagery. "U některých z obdarovaných bude Krabice od bot i jediným dárkem, který dostanou," uvedl mluvčí.

Sbírání dárků potrvá do 4. prosince. Po jeho ukončení poputují dárky ze sběrných míst přímo do rodin nebo do pomáhajících organizací, kde budou v předvánočním období rozdány dětem. Podle zástupců diakonie se dostanou také k dětem mimo systém sociálních služeb. V projektu Krabice od bot jsou nejčastějšími dárci děti. Zapojují se do ní pravidelně nejen rodiny, ale i školy, školky a kroužky.

Na vánoční sbírku navazuje on-line finanční sbírka Krabice online. Její výtěžek pomáhá maminkám v azylových domech, rodinám dětí s postižením, dětem ze sociálně vyloučených lokalit a pěstounských rodin. Z krizového fondu Krabice online tak mohou rodiče s dětmi získat příspěvek na potraviny, pomoc s bydlením nebo třeba školní pomůcky.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Považujete slova papeže Františka o „bílé vlajce" za vhodná pro řešení ruské agrese na Ukrajině?
Ano
22%
 
Ano, papež se jen nepřesně vyjádřil
1%
 
Ne, je třeba vážit slova
24%
 
V žádném případě ne, s agresorem se nevyjednává
53%
 
(Počet hlasů celkem: 210)