Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Olomoucká arcidiecézní charita sbírku pro Ukrajinu rozšiřuje i o mobilní kamna

Domácí zpravodajství / kir / ČTK / 6. prosince 2022 17:05
Olomoucká arcidiecézní charita sbírku pro Ukrajinu rozšiřuje i o mobilní kamna

Ilustrační foto: vlajka Ukrajiny
Autor: Wikipedia.org / Creative Commons

Olomouc - Olomoucká Arcidiecézní charita (ACHO) rozšířila svou sbírku na generátory pro Ukrajinu také o dary na pořízení mobilních propan-butanových kamen. U dodavatelů má už rezervovánu zásilku 500 těchto topidel včetně stejného množství prázdných propanbutanových lahví použitelných k plnění na Ukrajině. Důvodem rozšíření pomoci je blížící se zima a potřeba rychlé pomoci lidem, kterým život na Ukrajině ztrpčují stále se opakující dlouhodobé výpadky elektřiny a nefunkční zdroje tepla. ČTK o tom informoval mluvčí ACHO Marek Navrátil.

ACHO tímto krokem reaguje na obavy kolegů z ukrajinských charit kvůli zajišťování tepla pro nejohroženější skupiny obyvatel. "Hledali jsme řešení a jako nejefektivnější se nyní jeví mobilní kamna na propan-butan," uvedl ředitel ACHO Václav Keprt. "Je možné, že už během několika dnů vypravíme celý kamion kamen a plynových lahví," doplnil ředitel. V první dodávce by tak bylo na Ukrajinu dodáno na 500 kamen a stejné množství plynových lahví, kterou se ACHO podařilo díky vstřícnosti dodavatele pořídit za 1,4 milionu korun. Část peněz je zajištěna, o další bude ACHO usilovat veřejnou sbírkou.

Původní sbírku na pomoc Ukrajině nazvali charitní pracovníci Světlo a teplo pro Ukrajinu. Podpořit ji mohou lidé na účtu veřejné sbírky ACHO 4030207/0100. Kromě propan-butanových kamen, které jsou schopny zabezpečit nouzové vytápění tam, kde se lidé potýkají s nemožností jiného vytápění, je zaměřena i na generátory. První zásilka darovaná veřejností již odjela, další je v plánu podle Keprta příští týden. "Máme zarezervovanou další dodávku ještě v průběhu prosince, to znamená, že do konce roku jich od nás bude na Ukrajině fyzicky zhruba 250 a možná ještě více. Následně další po Novém roce, kdy je dodavatel přiveze do ČR," dodal Keprt.

Na Ukrajinu ve čtvrtek odjel také kamion naplněný podle potřeb Charity na Ukrajině. Zásilka obsahovala nemocniční postele, matrace, oblečení, deky, ložní prádlo, zdravotnický materiál, hygienické potřeby, pleny pro dospělé i pro děti, hračky a elektrocentrály. Kamion zamířil do Charity Ternopil, která zabezpečí další distribuci do míst pomoci. V nadcházejícím týdnu se bude ACHO snažit zabezpečit dopravu dalších dvou kamionů. Mělo by jít o zmiňovaná kamna, plynové lahve a generátory. Cílem bude Charita Kolomyja, odkud se bude pomoc rozvážet do dalších míst.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
50%
 
Spíše ano
24%
 
Ne
24%
 
Nevím
2%
 
(Počet hlasů celkem: 54)