Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Papež zakázal činnost muži, který se 45 let vydával za opata kláštera

Ze světa / vlu / ČTK / 21. prosince 2022 20:52
Papež zakázal činnost muži, který se 45 let vydával za opata kláštera

Ilustrační foto
Autor: Unsplash / Philippe Bout

Toulouse - Papež František zakázal veškerou církevní a náboženskou činnost muži, který se 45 let vydával za opata kláštera ve francouzském departementu Hautes-Pyrénées. Muž je navíc vyšetřován pro podezření ze sexuálního zneužívání. Muž pochybení odmítá, uvedla agentura AFP.

Muž původem z afrického Džibutska se do Francie přistěhoval v roce 1977 a začal působil v opuštěném klášteře nedaleko poutního místa v Lurdech. Falešný duchovní, který vystupoval jako abbé Jean-Claude Mercier, ale neměl pověření vykonávat tuto činnost od žádné diecéze.

Bývalý klášter v Tarasteix „je soukromý objekt a věřící by tam neměli docházet“, uvedla ve vyjádření diecéze Tarbes a Lourdy, na jejímž území domnělý opat působil. Rozhodnutí ukončit jeho činnost potvrdilo i církevní vyšetřování, uvedl biskup z Tarbes Jean-Marc Micas. Na nesrovnalosti už před dvěma lety upozorňoval i jeho předchůdce ve funkci.

Loni v dubnu na Merciera upozornila i francouzská státní komise pro vyšetřování sexuálního násilí páchaného na dětech představiteli církve.

Mercier ve vyjádření uvedl, že katolickou církev z vlastní vůle opustil už téměř před dvěma lety a přidal se k jiné církvi, která není vázána na Vatikán. Současná vyjádření katolické církve považuje za pomluvu a obtěžování.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Souhlasíte s narovnáním práv stejnopohlavních párů ve svazku nazvaném partnerství, místo manželství?
Ano
41%
 
Ano, ale bez možnosti osvojení dětí
8%
 
Ne, jsem pro název manželství
8%
 
Nesouhlasím s těmito svazky
36%
 
Současný zákon o registrovaném partnerství bych neměnil
7%
 
(Počet hlasů celkem: 359)