Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Putin se nepřipojil k věřícím, vánoční bohoslužbu konanou v Kremlu navštívil sám

Ze světa / vlu / ČTK / 7. ledna 2023 11:18
Putin se nepřipojil k věřícím, vánoční bohoslužbu konanou v Kremlu navštívil sám

Vladimír Putin a moskevský patriarcha Kirill
Autor: Wikipedia.org / Wikipedia Commons

Moskva - Ruský prezident Vladimir Putin se letos nepřipojil k ostatním věřícím na veřejně konanou vánoční mši. V kremelské katedrále se v pátek konala pravoslavná vánoční bohoslužba pouze pro něj, uvedla agentura Reuters. Podle agentury RIA Novosti se tak Putin poprvé účastnil mše v Moskvě a nikoli v regionech kolem hlavního města.

Státní televize ukázala dva živé záběry Putina uvnitř pozlaceného Chrámu Zvěstování na Chrámovém náměstí v moskevském Kremlu, jak se účastní půlnoční bohoslužby. Prezident měl na sobě modrou bundu a bílý svetr s rolákem. Několikrát se na záběrech pokřižoval, než televizní vysílání přepnulo na bohoslužbu v moskevské Katedrále Krista Spasitele.

Mnoho pravoslavných křesťanů slaví Vánoce 6. a 7. ledna.

Velikonoce Putin loni slavil v katedrále s tisíci dalšími věřícími. Vánoce oslavil ale také sám ve své oficiální rezidenci Novo-Ogarjovo u Moskvy. V roce 2021 se zúčastnil veřejné bohoslužby v Novgorodu.

Ruská pravoslavná církev podporuje válku na Ukrajině. Moskevský patriarcha Kirill ve čtvrtek vyzval obě strany, aby dodržovaly 36hodinové vánoční příměří vyhlášené Putinem. V pátek Kirill při bohoslužbě zkritizoval Ukrajinu za zásah proti větvi pravoslavné církve s dlouhodobými vazbami na Moskvu.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
48%
 
Spíše ano
2%
 
Ne, je příliš radikální
14%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
36%
 
(Počet hlasů celkem: 316)