Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Anglikánská církev se omluvila za svůj přístup k osobám LGBT

Ze světa / vlu / ČTK / 21. ledna 2023 15:47
Anglikánská církev se omluvila za svůj přístup k osobám LGBT

Ilustrační foto
Autor: Unsplash.com / Cecilie Johnsen

Londýn - Anglikánská církev se dnes formálně omluvila za svůj přístup k osobám LGBT, trvá ovšem na tom, že neumožní sňatky osob stejného pohlaví. Její zástupci uznali, že odmítání nebo vyčleňování, kterému tito lidé čelili, je ostudné. Agentura AP píše, že omluva přichází po několikaleté debatě uvnitř anglikánské církve k otázkám sexuality.

„Nemilovali jsme vás tak, jako vás miluje Bůh, a to je naprosto špatně,“ uvedli biskupové anglikánské církve v otevřeném dopisu. Hluboce se omluvili „za ta léta, co jsme odmítali a vylučovali vás i ty, které milujete“.

„Veřejně a jednoznačně chceme dát najevo, že osoby LGBT jsou vítány a že si jich vážíme: my všichni jsme dětmi Boha,“ doplnili také biskupové. Anglikánská církev dále trvá na učení, podle kterého je manželství svazkem mezi mužem a ženou, nicméně povoluje kněžím, aby žehnali párům tvořeným osobami stejného pohlaví, píše agentura Reuters. Stejnopohlavní sňatky byly v Anglii a Walesu uzákoněny v roce 2013.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Zúčastnili jste se některé lednové ekumenické bohoslužby?
ano
27%
 
ano, ale v jiném měsíci v roce
10%
 
ne
43%
 
nechodím do kostela na žádné bohoslužby
20%
 
(Počet hlasů celkem: 60)