Jak uvádí server Domradio.de, německá Iniciativa #OutIn Church slaví první výročí. Mimo jiné i díky ní se podařilo prosadit změny v německém církevním pracovním právu. Na konci ledna 2022 udělalo 125 zaměstnanců a spolupracovníků římskokatolické církve v Německu coming out a přihlásili se k menšinové sexuální orientaci. Hlavním heslo iniciativy znělo Pro církev beze strachu. Řada z přihlášených se obávala, že tento krok způsobí ztrátu zaměstnání a možnosti pracovat pro církev. Proto se někteří rozhodli zůstat v anonymitě. Německá biskupská konference iniciativu uvítala jako součást Synodální cesty.
V průběhu loňského roku došlo k přepracování „základního řádu církevní služby“, který odděluje soukromý život člověka a jeho zaměstnání. Změna se týká laických zaměstnanců a postupně se prosazuje v biskupstvích. Nové pojetí pracovního práva nezahrnuje profesní skupinu kněží. Pro ně se situace nezměnila.
Obtížnější je situace v oblasti sexuální morálky. Iniciativa upozorňuje na strach, nepřátelství a psychický tlak vůči sexuálním menšinám uvnitř církve. V současnosti je na stránkách #OutInChurch.de zveřejněno přes 300 osob s menšinovou sexuální orientací a přes 200 žen a mužů, kteří považují toto téma v církvi za důležité a vyjadřují svou podporu zúčastněným.
Iniciativa by v budoucnosti ráda spolupracovala s biskupstvími a farnostmi a nabízela odborné poradenství i vzdělávání na téma sexuálních menšin v církvi.


