Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Nově zvolenému prezidentovi blahopřáli i představitelé dalších církví

Domácí zpravodajství / kir / ČTK, red. / 30. ledna 2023 22:11
Nově zvolenému prezidentovi blahopřáli i představitelé dalších církví

Standarta prezidenta ČR
Autor: Wikipedia.org / David Sedlecký / Creative Commons

Praha - Ke zvolení prezidentem republiky blahopřál Petru Pavlovi patriarcha Církve československé husitské Tomáš Butta. Již dříve pogratuloval Pavlovi i pražský arcibiskup Jan Graubner a jeho předchůdce, kardinál Dominik Duka.

"Vyjadřuji upřímnou radost a srdečné blahopřání panu armádnímu generálovi ve výslužbě Petru Pavlovi ke zvolení prezidentem České republiky," uvedl dnes v tiskové zprávě Butta. Doplnil, že husitská církev oceňuje, že Petr Pavel prosazuje a zastává hodnoty pravdivosti, otevřenosti, slušnosti, projevuje vnímavost k hlasům všech občanů a chce naslouchat jejich starostem a obavám. "Chce posilovat důvěru ve společnosti a hrdost na svoji vlast v návaznosti na odkaz našich prezidentů Tomáše G. Masaryka a Václava Havla," uvedl patriarcha.

Zmínil dobrou spolupráci s Pavlem v kaplanské službě v době, kdy stál v čele Armády České republiky. "Věříme, že bude proto probíhat v širší rovině jeho spolupráce s církvemi, k posilování duchovních a etických, národních i všelidských hodnot k dobru a prospěchu naší společnosti a státu," dodal představitel Církve československé husitské.

 

S gratulací se připojil i biskup Starokatolické církve  Pavel B. Stránský, který blahopřál nově zvolenému prezidentovi slovy dnešních biblických Hesel Jednoty bratrské:

• Ty jdeš proti mně s mečem, kopím a oštěpem, já však jdu proti tobě ve jménu Hospodina zástupů, Boha izraelských řad, kterého jsi potupil. (1S 17,45)

• Nepřizpůsobujte se tomuto věku, nýbrž proměňujte se obnovou své mysli, abyste mohli rozpoznat, co je vůle Boží, co je dobré, Bohu milé a dokonalé. (Ř 12,2)

Stránský ujistil nově zvoleného prezidenta o modlitbách. (1Tm 2,1-2)

 

Předsednictvo Ekumenické rady církvi pak ještě před druhým kolem vyzvalo voliče, aby ve své volbě zohlednili důležité lidské a duchovní hodnoty: respekt k druhému, spravedlnost, poctivost, touhu po pravdě, solidaritu a soucit.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
52%
 
Spíše ano
26%
 
Ne
19%
 
Nevím
2%
 
(Počet hlasů celkem: 42)