Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Papež se vydává na odloženou šestidenní návštěvu Konga a Jižního Súdánu

Ze světa / juml / ČTK/red / 31. ledna 2023 9:41
Papež se vydává na odloženou šestidenní návštěvu Konga a Jižního Súdánu

Papež František
Autor: Flickr.com / Mazur/catholicnews.org.uk

Kinshasa/Džuba - Papež František se dnes vydává na šestidenní cestu do Konga a Jižního Súdánu. Původně se měla uskutečnit už loni v červenci, ale kvůli papežovým zdravotním potížím ji Vatikán tři týdny před jejím začátkem zrušil.

Jedná se o první papežskou návštěvu Konga od roku 1985, píše server Vatican News. Papež František v zemi stráví tři dny. Následně se zdrží do 5. února v Jižním Súdánu, který hlava katolické církve navštíví poprvé od vyhlášení nezávislosti v roce 2011.

V Kinshase se papež setká mimo jiné s konžským prezidentem Félixem Tshisekedim a odslouží mši na letišti Ndolo. V jihosúdánské metropoli Džubě se k papežovi připojí nejvyšší duchovní anglikánské církve, arcibiskup Justin Welby, a vysoký představitel Skotské církve Iain Greenshields.

"Kongo trpí ozbrojenými střety a vykořisťováním, zejména na východě země," uvedl papež František v dopise adresovaném obyvatelstvu obou zemí. Jižní Súdán je podle něj "léta zmítán válkou a touží po ukončení neustálého násilí, které nutí mnoho lidí k opuštění jejich domovů".

Papež František před cestou odsoudil zákony, které kriminalizují homosexualitu, což je případ Jižního Súdánu. Podle listu The Guardian je možné, že návštěvu těchto církevních představitelů bude v silně konzervativním Jižním Súdánu provázet napětí ohledně práv komunity LGBT+.

Papež František byl v Africe naposledy v roce 2019, kdy navštívil Mosambik, Madagaskar a Mauricius.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
50%
 
Spíše ano
24%
 
Ne
24%
 
Nevím
2%
 
(Počet hlasů celkem: 54)