Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Tříkrálová sbírka na jihu Moravy a v části Vysočiny vynesla rekordních 38 mil.

Kraje: Jihomoravský / juml / ČTK / 1. února 2023 17:16
Tříkrálová sbírka na jihu Moravy a v části Vysočiny vynesla rekordních 38 mil.

Ilustrační foto
Autor: Trikralovasbirka.cz

Brno - Rekordních více než 38 milionů korun vynesla letos Tříkrálová sbírka v Jihomoravském kraji a části Kraje Vysočina. ČTK to řekla mluvčí Diecézní charity Brno Zuzana Horáková. Částka je o 4,5 milionu vyšší než v loňském roce. Sbírka se konala v celé zemi od začátku do půlky ledna, na jižní Moravě a v části Vysočiny se do ní zapojilo přes 17.000 koledníků. Peníze pomohou potřebným.

Lidé mohli přispívat do kasiček i na sbírkový účet. Peníze letos vhazovali do více než 500 kasiček. "I přes nelehkou dobu laskaví dárci věnovali 38,045.431 korun. Taková částka je za 23 let sbírky v Jihomoravském kraji a části Kraje Vysočina nejvyšší. I letos peníze poputují na pomoc nejpotřebnějším, a to seniorům, lidem bez domova, nevyléčitelně nemocným nebo lidem ve složité životní situaci," uvedla Horáková.

Nejvíc, přes šest milionů, koledníci vykoledovali v Oblastní charitě Rajhrad. Oblastní charita Žďár nad Sázavou získala téměř pět milionů. Například v Brně lidé věnovali 3,2 milionu. On-line formou dárci poslali čtvrt milionu. "Podporu ocenil ředitel Diecézní charity Brno Oldřich Haičman. "Velmi si vážíme projevené solidarity, že lidé v této tíživé době myslí na ty nejpotřebnější. Z tříkrálových příspěvků podpoříme v celém regionu péči o nevyléčitelně nemocné či pomůžeme prostřednictvím Charitní záchranné sítě lidem, kteří propadají sítí standardní pomoci nebo i přes tuto pomoc žijí pod hranicí důstojného života," uvedl Haičman.

Do Tříkrálové sbírky se letos zapojily farnosti, školy a školky, instituce i různá sdružení jako Skaut a Junák. "V letošním roce máme v Brně v plánu ze získaných peněz nakoupit speciální koupací lůžko pro klienty Domova pokojného stáří Kamenná, přispět na nákup auta pro zdravotní sestry, které navštěvují pacienty v jejich domovech, či bezpečně upravit prostory zahrady v azylovém domě pro matky s dětmi,“ vyjmenoval Haičman. Dům léčby bolesti s hospicem sv. Josefa vybuduje parkoviště pro terénní automobily, peníze půjdou i na podíl zabezpečení svozu uživatelů do denních stacionářů pro lidi s mentálním a kombinovaným postižením organizací Nesa a Rosa.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Byla modlitba za prezidenta v katedrále dostatečně ekumenická?
Ano, oproti tradiční katolické liturgii Te Deum šlo o jasný ekumenický posun
32%
 
Ne, stále převažovala katolická forma obřadu
46%
 
Nevím, nemám na to názor
1%
 
Není to pro mě podstatné
21%
 
(Počet hlasů celkem: 173)