Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Papež František na konci dubna navštíví Maďarsko

Ze světa / vlu / ČTK / 27. února 2023 19:13
Papež František na konci dubna navštíví Maďarsko

Papež František
Autor: Mazur/catholicnews.org.uk

Vatikán - Papež František na konci dubna navštíví Maďarsko. Dnes to oznámil mluvčí Vatikánu Matteo Bruni. V Budapešti bude jednat s premiérem Viktorem Orbánem a setká se s chudými a uprchlíky, ukazuje oficiální program cesty. V centru Budapešti také odslouží mši. V maďarské metropoli byl papež naposledy před necelými dvěma roky, když se zúčastnil Mezinárodního eucharistického kongresu.

Papež František přicestuje do Budapešti v pátek 28. dubna dopoledne a během dne se setká s premiérem Viktorem Orbánem, prezidentkou Katalinou Novákovou či s diplomatickým sborem. V sobotu se sejde s chudými a uprchlíky a s představiteli mládeže. V neděli pak povede mši na náměstí Lajose Kossutha ve středu Budapešti.

Budapešť papež František navštívil v září roku 2021, kdy se ve městě zúčastnil Mezinárodního eucharistického kongresu. Tehdy Maďarsko vyzval, aby bylo vstřícnější vůči potřebným zvenčí. V metropoli zůstal jen několik hodin a pak pokračoval na několikadenní návštěvu Slovenska.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
49%
 
Spíše ano
2%
 
Ne, je příliš radikální
20%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
29%
 
(Počet hlasů celkem: 107)