Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Starokatolická církev podporuje ratifikaci Istanbulské úmluvy

Domácí zpravodajství / / Starokatolíci.cz, red. / 8. března 2023 22:58
Starokatolická církev podporuje ratifikaci Istanbulské úmluvy

Převážná většina zemí podepsala a ratifikovala Istanbulskou úmluvu - na mapě zeleně
Autor: Wikipedia.org / Nederlandse Leeuw / Creative Commons

Praha - Synodní rada Starokatolické církve v ČR podporuje ratifikaci Úmluvy Rady Evropy o prevenci a potírání násilí vůči ženám a domácímu násilí, která je známá také jako Istanbulská úmluva. Smlouvu ratifikovala již většina evropských zemí.

Problematika genderově podmíněného násilí je velmi závažná a zaslouží si jednoznačné stanovisko ve prospěch obětí. Podle názoru synodní rady ratifikace této úmluvy, kterou Česká republika podepsala v roce 2016, přinese lepší možnost předcházet těmto formám násilí a stíhat jeho viníky.

"Registrujeme výhrady některých křesťanů, kteří polemizují s dílčími ustanoveními této úmluvy a vyjadřují obavy z jejích ideových východisek. Domníváme se ale, že potenciální prospěch z ratifikace této úmluvy přesahuje tyto více či méně oprávněné obavy," zdůraznili členové synodní rady.

Proto se synodní rada Starokatolické církve v ČR, vědoma si křesťanské odpovědnosti zastávat se slabších a utlačovaných, rozhodla doporučit a podpořit podporu Istanbulské úmluvy. Tuto úmluvu podporují i zástupci evangelické církve. Představitelé římskokatolické církve jsou vůči ní skeptičtější. 

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Související zprávy a články

Nenalezeny žádné záznamy.
Nenalezeny žádné záznamy.

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Považujete slova papeže Františka o „bílé vlajce" za vhodná pro řešení ruské agrese na Ukrajině?
Ano
22%
 
Ano, papež se jen nepřesně vyjádřil
1%
 
Ne, je třeba vážit slova
24%
 
V žádném případě ne, s agresorem se nevyjednává
53%
 
(Počet hlasů celkem: 226)