Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Nikaragua navrhla Vatikánu přerušení diplomatických vztahů

Ze světa / / ČTK / 13. března 2023 23:42
Nikaragua navrhla Vatikánu přerušení diplomatických vztahů

Nikaragujský biskup Rolando Álvarez
Autor: Wikipedia.org / Creative Commons

Vatikán - Nikaragua navrhla Vatikánu přerušení diplomatických vztahů. Podle agentury Reuters to dnes oznámilo ministerstvo zahraničí středoamerické země. Nikaragujský prezident Daniel Ortega rovněž nařídil uzavření vatikánského velvyslanectví v Managui a nikaragujského velvyslanectví při Vatikánu v Římě. S odkazem na vysoce postavený zdroj ve Vatikánu o tom dnes informovala agentura Reuters. Rozhodnutí přichází jen několik dní poté, co papež František v rozhovoru s médii přirovnal nikaragujskou vládu k diktatuře.

Podle diplomatického zdroje v Římě dostal "zástupce nunciatury v Managui týden na opuštění země", uvedl list El Confidencial. Monsignor Mbaye Diouf byl ve funkci teprve rok, loni v březnu byl náhle vykázán jeho předchůdce Waldemar Stanislaw Sommertag.

Země navázaly diplomatické vztahy v roce 1908, v posledních čtyřech desetiletích jsou ale kvůli neshodám a nedůvěře silně narušené, poznamenává list.

Na začátku března nikaragujská vláda znemožnila oficiální působení v zemi katolické humanitární organizaci Caritas a zavřela také dvě soukromé univerzity provozované katolickou církví. Na začátku února nikaragujský soud poslal katolického biskupa Rolanda Álvarezena na 26 let do vězení den poté, co tento duchovní a kritik prezidenta Ortegy odmítl deportaci do Spojených států spolu s dalšími propuštěnými politickými vězni.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
48%
 
Spíše ano
2%
 
Ne, je příliš radikální
14%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
36%
 
(Počet hlasů celkem: 316)