Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Dnes se ve vojenském kostele koná Requiem za generála Bočka

Domácí zpravodajství / vlu / Vlastní zpráva / 3. dubna 2023 12:48
Dnes se ve vojenském kostele koná Requiem za generála Bočka

Emil Boček
Autor: Wikipedia.org / Ben Skála / Creative Commons

Praha - Dnes v 15 hodin se ve vojenském kostele sv. Jana Nepomuckého v Praze uskuteční Requiem za armádního generála Emila Bočka. Tuto vzpomínkovou bohoslužbu pořádá Duchovní služba Armády České republiky a Arcibiskupství pražské.

Hlavním celebrantem události bude Mons. Zdenek Wasserbauer, a promluvu přednese Dominik kardinál Duka.

Generál Emil Boček, byl významným československým vojákem a válečným veteránem, který se účastnil druhé světové války jako pilot RAF. Po ilegálním opuštění protektorátu vstoupil do československé zahraniční armády ve Francii a později sloužil ve Velké Británii. Během války absolvoval 26 operačních letů a nalétal 73 hodin a 50 minut. Po válce se stal součástí nekomunistického odboje a musel opustit armádu. Přes následné perzekuce komunistického režimu pokračoval ve své kariéře jako soustružník a později byl rehabilitován a povýšen na armádního generála. Boček zemřel ve věku 100 let, jako jeden z posledních žijících československých veteránů, kteří sloužili v RAF během druhé světové války.

Kostel sv. Jana Nepomuckého, někdy též Vojenský kostel, je barokní chrám u kláštera voršilek od Kiliána Ignáce Dientzenhofera. Nachází se na nároží ulic U kasáren a Kanovnická na pražských Hradčanech, vzdálen přibližně 200 metrů od Hradčanského náměstí, poblíž Nového Světa. V roce 2001 byl změněn na vojenský. Je místem modliteb za padlé vojáky a za mír na celém světě.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Související zprávy a články

Nenalezeny žádné záznamy.
Nenalezeny žádné záznamy.

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
48%
 
Spíše ano
18%
 
Ne
30%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 178)