Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Patriarcha Kirill ve velikonočním poselství kázal v hlavním ruském chrámu Krista Spasitele

Ze světa / kir / ČTK / 16. dubna 2023 23:30
Patriarcha Kirill ve velikonočním poselství kázal v hlavním ruském chrámu Krista Spasitele

Ilustrační foto - Chrám Krista Spasitele v Moskvě
Autor: Wikipedia.org / Alvesgaspar / Wikipedia Commons

Moskva - Moskevský patriarcha Kirill, který stojí v čele ruské pravoslavné církve, ve velikonočním poselství vyjádřil naději, že národům Ruska, Ukrajiny a Běloruska bude dopřán trvalý a spravedlivý mír. Informují o tom ruská média. Pravoslavní věřící slaví Velikonoce tuto neděli.

Patriarcha vyzval věřící, aby se modlili k bohu za lidi v oblasti bojů a také za to, aby bůh zhojil tělesná a zejména duševní zranění a daroval "bratrským národům vzešlým z dněperské křtitelnice trvalý a spravedlivý mír".

Kirill minulou neděli podle listu Kommersant uvedl, že Rusko "stojí na straně světla" a v nynější válce proti Ukrajině "bojuje proti zlu". Konflikt podle něj propukl, když bylo jasné, že "nemáme nic společného".

"Masky byly strženy, falešná diplomacie éry uvolnění je pryč. Protože si stanovili úkol ovládnout nás holýma rukama, bez jakékoli války, oklamat nás, vtáhnout nás do jejich světa, vštípit nám jejich hodnoty. Ale naši lidé a naše vedení si uvědomili, že tyto hodnoty jsou v rozporu s našimi, protože Svatá Rus, díky Bohu, zachovává křesťanské hodnoty, které se staly součástí systému národních hodnot," kázal Kirill v hlavním ruském chrámu, moskevské katedrále Krista Spasitele. Rusko podle něj v sobě našlo sílu postavit se "vládcům temnot".

Válku, kterou před více než rokem rozpoutal vpád ruských vojsk do sousední země, podniknutý na rozkaz prezidenta Vladimira Putina, patriarcha Kirill už několikrát podpořil. Nedávno zřídil funkci hlavního vojenského duchovního pro vojska nasazená proti sousední zemi.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
50%
 
Spíše ano
17%
 
Ne
29%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 193)