Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Ukrajinský premiér se setkal s papežem, pozval ho na Ukrajinu

Ze světa / / ČTK / 28. dubna 2023 1:02
Ukrajinský premiér se setkal s papežem, pozval ho na Ukrajinu

Ukrajinský premiér Denys Šmyhal
Autor: Wikipedia.org / Creative Commons

Vatikán - Ukrajinský premiér Denys Šmyhal se včera setkal s papežem Františkem a pozval ho na návštěvu Ukrajiny. Ve Vatikánu jednal také o ukrajinském mírovém návrhu, informovala agentura Reuters. Papežovi Šmyhal předal rovněž dary, které jsou spojené s válečným konfliktem v jeho zemi.

Na tiskové konferenci po jednání ve Vatikánu Šmyhal řekl, že středeční telefonát ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem byl velmi produktivní a mohl by znamenat začátek pozitivního vývoje ve vzájemných vztazích.

Papež dostal pozvání na Ukrajinu už několikrát, uvedlo ukrajinské velvyslanectví ve Vatikánu. Papež mnohokrát ve svých vystoupení vyzval k ukončení války a kritizoval utrpení, kterému čelí ukrajinský lid kvůli ruské invazi. Cestu na Ukrajinu nikdy zcela nevyloučil. Několikrát řekl, že by však chtěl jet také do Moskvy a jednat v obou metropolích o míru.

Šmyhal přivezl papeži dary spojené s konfliktem, například vázu v podobě kohouta, která zůstala neporušená po ruském bombardování u Kyjeva, či knihu s fotografiemi z války. Od papeže dostal bronzovou plastiku v podobě květiny s nápisem Mír je křehká květina.

Šmyhal ve středu vystoupil také na italsko-ukrajinské konferenci o obnově Ukrajiny. Podporu mu tam vyjádřila italská premiérka Giorgia Meloniová, podle které budoucnost východoevropské země spočívá v čím dál větší integraci do unijních institucí.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
48%
 
Spíše ano
2%
 
Ne, je příliš radikální
15%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
35%
 
(Počet hlasů celkem: 274)