Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Vatikán je připraven pomoci s návratem ukrajinských dětí z Ruska, řekl papež

Ze světa / kir / ČTK / 2. května 2023 23:37
Vatikán je připraven pomoci s návratem ukrajinských dětí z Ruska, řekl papež

Ilustrační foto
Autor: Unsplash.com / Annie Spratt

Vatikán - Vatikán je připraven pomoci s návratem ukrajinských dětí z Ruska, řekl novinářům na palubě letadla papež František při návratu ze své cesty do Maďarska. Informuje o tom agentura AP. Podle ní ho o to požádal tento týden ukrajinský premiér Denys Šmyhal při své návštěvě ve Vatikánu. Hlava katolické církve rovněž novinářům palubě letadla sdělila, že Vatikán je zapojen do "mírové mise". Žádné detaily k této věci ale papež neuvedl.

"Jsem připraven udělat cokoli. Existuje (mírová) mise, která není veřejná a která právě probíhá, až bude zveřejněna, řeknu vám o tom více," uvedl dnes podle AP papež na dotaz, zda v Budapešti hovořil o mírových jednáních s maďarským premiérem Viktorem Orbánem či s představitelem ruské pravoslavné církve, budapešťským metropolitou Hilarionem.

Papež dnes novinářům v letadle také řekl, že je připraven pomoci s návratem ukrajinských dětí, které Rusko během této války odvezlo z Ukrajiny. Moskva to označuje za humanitární misi na ochranu ukrajinských sirotků a opuštěných dětí, Mezinárodní trestní soud (ICC) v Haagu ale podezírá v této souvislosti Rusko z únosů.

O pomoc s návratem ukrajinských dětí z Ruska požádal podle AP papež při setkání 27. dubna ve Vatikánu premiér Šmyhal, který znovu pozval hlavu katolické církve na návštěvu Ukrajiny. Papež dostal pozvání na Ukrajinu od tamní vlády už několikrát, ale dosud tam nejel se zdůvodněním, že by chtěl jednat o míru také v Moskvě.

Papež připomněl, že Vatikán se úspěšně angažoval též v jednáních o výměně zajatců v této válce.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Přejete si mít euromince s vyobrazením svatého Václava nebo Jana Husa?
Ano
56%
 
Ano, ale k výběru jedné z osobností mám výhrady
22%
 
Ne
5%
 
Určitě ne, jsem proti zavedení eura
17%
 
(Počet hlasů celkem: 18)