Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Zástupci českých církví a rabín se modlili v Buči. Podpořit lze postižené povodní na Dněpru

Ze světa / kir / Vlastní zpráva / 7. června 2023 23:06
Zástupci českých církví a rabín se modlili v Buči. Podpořit lze postižené povodní na Dněpru

Ekumenické modlitba /Buča-Ukrajina 7.6.2023
Autor: https://www.facebook.com/ekumenickarada.cz

Buča, Cherson - Generální sekretář Ekumenické rady církví (ERC) Petr Jan Vinš, synodní senior Českobratrská církev evangelická (ČCE) Pavel Pokorný, zemský rabín Karol Sidon a zástupci ukrajinské rady církví se dnes společně modlili na místě masových hrobů v ukrajinské Buči. Modlitba byla součástí cesty českých církevních představitelů na Ukrajinu, uvádí ERC na svém facebookovém profilu.

V souvislosti s aktuálním děním dnes také synodní rada ČCE rozhodla o okamžité pomoci Ukrajině po zničení přehrady vodní elektrárny Nová Kachovka. Z Fondu sociální a charitativní pomoci uvolnila 250.000 Kč, které budou využity na okamžitou pomoc prostřednictvím spolupracujících organizací přímo v místě katastrofy. Zároveň vyhlásila sbírku na doplnění tohoto fondu, která proběhne ve farních sborech ČCE zejména v neděli 11. června.

S naléhavou výzvou pomoci obyvatelům Chersonské oblasti zasažené vodou z přehrady Kachovka přišla i humanitární organizace Camino Humanitar. Tu spoluzaložil evangelický farář a dlouholetý spolupracovník Lékařů bez hranic Jan Dus, který se nedávno vrátil z tříměsíční mise na Ukrajině.

Camino podporuje organizaci “Myrne Nebo Charkiva”, která už rok provozuje v Charkově sociální kuchyně. Každý den uvaří a rozdají 12 tisíc jídel. Po zprávě o zničení přehrady okamžitě vyslali polní kuchyně do Chersonské oblasti na pomoc lidem zasaženým povodní.

Č.ú. Camina je: 311287811/0300 (Lze využít i QR platby).

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Bíle místo

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Byli jste na některém novoročním setkání Taizé?
Ano i v zahraničí
23%
 
Byl/a jsem přímo v Taizé
12%
 
Pouze v Praze
14%
 
Nebyl/a, ale rád/a zpívám písně komunity
28%
 
Tato spiritualita mi není blízká.
23%
 
(Počet hlasů celkem: 74)