Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Zemřel známý americký evangelikální kazatel a politik Robertson

Ze světa / / ČTK / 11. června 2023 0:47
Zemřel známý americký evangelikální kazatel a politik Robertson

Robertson
Autor: Wikipedie.org / Creative Commons

Washington - Ve věku 93 let zemřel americký evangelikální televizní kazatel, konzervativní politik a podnikatel v médiích Pat Robertson. Podle agentury Reuters to uvedla společnost Christian Broadcasting Network, kterou Robertson založil v roce 1960. Robertson mimo jiné proslul řadou kontroverzních výroků.

Společnost uvedla, že Robertson zemřel ve svém domě ve Virginia Beach dnes ráno. Označila ho za moderátora a vychovatele, který se angažoval v humanitární oblasti.

Robertson byl také předním představitelem konzervativních evangelíků a v roce 1988 se ucházel o republikánskou nominaci na prezidenta.

Ve svých televizních pořadech Robertson často komentoval americkou i mezinárodní politiku a pronesl řadu kontroverzních výroků. V roce 2006 se například omluvil bývalému izraelskému premiérovi Arielovi Šaronovi a jeho rodině za to, že označil za boží trest Šaronovu vážnou nemoc. Rok předtím vyzval k zavraždění tehdejšího venezuelského prezidenta Huga Cháveze. Ostře se také vyjadřoval proti potratům či na adresu LGBT+ lidí.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Související zprávy a články

Nenalezeny žádné záznamy.
Nenalezeny žádné záznamy.

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Bíle místo
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Byli jste na některém novoročním setkání Taizé?
Ano i v zahraničí
23%
 
Byl/a jsem přímo v Taizé
12%
 
Pouze v Praze
14%
 
Nebyl/a, ale rád/a zpívám písně komunity
28%
 
Tato spiritualita mi není blízká.
23%
 
(Počet hlasů celkem: 74)