Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Papež se po operaci dobře zotavuje, příští týden ale zůstane v nemocnici

Ze světa / / ČTK / 11. června 2023 0:49
Papež se po operaci dobře zotavuje, příští týden ale zůstane v nemocnici

Papež František
Autor: Flickr.com / Mazur/catholicnews.org.uk

Řím - Papež František se po operaci břicha dobře zotavuje, uvedli dnes lékaři. Doporučili mu však, aby vynechal nedělní požehnání z balkonu nemocnice, které by mohlo představovat zátěž pro břišní stěnu. Šestaosmdesátiletý papež souhlasil s návrhem lékařů, aby zůstal v nemocnici Gemelli alespoň celý příští týden, řekl podle agentury Reuters při dnešním brífinku chirurg Sergio Alfieri.

František se ve středu podrobil tříhodinové operaci, při níž mu byla odstraněna břišní kýla. Před dvěma lety ve stejné nemocnici podstoupil operaci, při níž mu lékaři odebrali část tlustého střeva. Věřícím sice tehdy z balkon požehnal, ale to bylo až sedm dní po zákroku, připomněl Alfieri.

"Vstávání z postele a sezení v křesle zatěžuje břišní stěnu. Uplynuly teprve tři dny. Požádali jsme Svatého otce, aby byl obezřetný a vyhnul se zátěži," uvedl chirurg, který vedl středeční zákrok.

Alfieri dodal, že papež byl v pátek odpojen od nitrožilních hadiček a nyní dostává polotuhou stravě. Všechny zdravotní parametry jsou podle lékaře v normě a nevyskytly se žádné srdeční problémy.

Vatikán už dříve uvedl, že z preventivních důvodů byly zrušeny všechny papežovy soukromé a generální audience až do 18. června.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
47%
 
Spíše ano
2%
 
Ne, je příliš radikální
15%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
36%
 
(Počet hlasů celkem: 310)