Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Papež František zavítal do Benátek, v rámci bienále navštívil výstavu v ženské věznici

Ze světa / kir / ČTK / 29. dubna 2024 10:34
Papež František zavítal do Benátek, v rámci bienále navštívil výstavu v ženské věznici

Velký kanál v Benátkách
Autor: Wikipedia.org / Didier Descouens / Creative Commons

Benátky - Papež František zavítal v neděli do Benátek, poprvé po sedmi měsících se tak vydal mimo Řím. Jako první pontifik navštívil přehlídku současného výtvarného umění Benátské bienále. Sedmaosmdesátiletý František ráno přiletěl vrtulníkem na ostrov Giudecca, kde navštívil ženskou věznici, ve které Vatikán zřídil svůj pavilon pro Benátské bienále. Pozdravil se s vězeňkyněmi, které ho pak provázely při prohlídce pavilonu.

„Vězení je drsná realita a problémy, jako přeplněnost, nedostatek zařízení a zdrojů či případy násilí, přinášejí velké utrpení. Může se však také stát místem morálního a materiálního obrození,“ uvedl František. „Nezapomínejme, že všichni máme chyby, které je třeba odpouštět, a rány, které se musí zahojit,“ dodal.

Nezvyklé rozhodnutí zřídit pavilon Svatého stolce ve vězení podtrhuje opakované papežovy výzvy, aby společnost pomáhala chudým a opomíjeným, včetně vězňů. Výstava nese název „Mýma očima “ a vystavená díla vytvořili umělci ve spolupráci s vězeňkyněmi, napsala agentura Reuters. Podle kurátorů má výstava návštěvníkům přiblížit příběhy a touhy lidí, kteří žijí ve vězení.

Nedělní návštěva papeže ve městě na laguně je první od jeho zvolení v roce 2013.

Papež se vydal mimo Řím poprvé od krátké návštěvy Francie v loňském září. Plánovanou prosincovou cestu do Dubaje ho přiměl zrušit záchvat bronchitidy. Kvůli problémům s kolenem se papež pohybuje o holi nebo na invalidním vozíku, píše agentura Reuters.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
48%
 
Spíše ano
3%
 
Ne, je příliš radikální
17%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
32%
 
(Počet hlasů celkem: 165)