Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Papež vyzval Italy, aby měli děti jako znamení naděje v budoucnost

Ze světa / / ČTK / 10. května 2024 21:23
Papež vyzval Italy, aby měli děti jako znamení naděje v budoucnost

Ilustrační foto
Autor: pixbay.com

Řím - Papež František dne 10. května vyzval Italy, aby měli děti. Během každoročního setkání se skupinami usilujícími o podporu rodin také apeloval na dlouhodobou politiku na pomoc rodinám a varoval, že demografická krize v zemi ohrožuje budoucnost, napsala agentura APOD.

„Počet narozených dětí je prvním ukazatelem naděje národa,“ řekl papež. „Bez dětí a mladých lidí ztrácí země touhu po budoucnosti,“ dodal.

Jde o další z Františkových výzev zhruba šedesátimilionové Itálii, a také Evropě, aby zvrátila to, co papež označuje za demografickou zimu, jíž čelí mnoho průmyslových zemí. Italská porodnost, která už patří mezi nejnižší na světě, vytrvale klesá už zhruba 15 let a v loňském roce dosáhla rekordně nízkého počtu 379.000 narozených dětí.

Pravicová vláda premiérky Giorgii Meloniové, která má silnou podporu Vatikánu, zahájila kampaň, jejímž cílem je do roku 2033 dosáhnout nejméně 500.000 porodů ročně. To je podle demografů nezbytné, aby se italská ekonomika nezhroutila pod tíhou stárnoucí populace.

František vyzval k dlouhodobé politické strategii a politice, které by páry povzbudily k tomu, aby měly děti. To zahrnuje ukončení nejistých pracovních smluv a překážek při koupi domů a také zavedení životaschopných alternativ, aby ženy nemusely volit mezi mateřstvím a kariérou.

„Problémem našeho světa není to, že se rodí děti: je to sobectví, konzumerismus a individualismus, které činí lidi přesycenými, osamělými a nešťastnými,“ dodal papež František.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
48%
 
Spíše ano
3%
 
Ne, je příliš radikální
17%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
32%
 
(Počet hlasů celkem: 165)