Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

V africké pravoslavné církvi obnovili diakonát žen

Ze světa / marva / Getsemany.cz / 15. května 2024 10:50
V africké pravoslavné církvi obnovili diakonát žen

diakonka Angelika Molenová z Harare
Autor: facebookový profil Petra J. Vinše

Harare (Zimbabwe) - Dne 2. května, na Zelený čtvrtek (podle juliánského kalendáře), byla podle zpravodajství časopisu Getsemany Angelika Molenová z Harare v Zimbabwe vysvěcena metropolitou Serafimem ze Zimbabwe (Kykotisem) v misijní farnosti svatého Nektária ve Waterfallu na diakonku v Řeckém pravoslavném patriarchátu Alexandrie a celé Afriky (tj. pravoslavné církvi na africkém kontinentu).

Svěcení bylo naplněním jednomyslného rozhodnutí Svatého patriarchálního synodu řeckého pravoslavného patriarchátu v Alexandrii z roku 2016 následovat apoštolskou tradici pravoslavné církve a obnovit starobylou instituci diakonie z pastoračních důvodů.

Podle Getseman je diakonka Angelika váženou členkou pravoslavného společenství misijní farnosti sv. Nektária. Již léta pracuje na zapojení pravoslavné mládeže v Zimbabwe a budování základů pastorační péče ve své komunitě. Organizovala církevní školy, skupiny matek a setkání mládeže. Pokračuje ve studiu na univerzitě, aby mohla lépe sloužit jako vysvěcená členka pravoslavné církve. Studuje geografii a environmentální studia, přičemž do popředí své práce staví posvátnost Země. Říká, že Země je posvátný dar od Boha, proto ji musíme chránit před poškozením a žít v souladu s rostlinami, zvířaty a vším živým. Angelika Absolvovala speciální školení o ekologii a bude dohlížet na ekologické iniciativy pro síť farností v Zimbabwe.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
48%
 
Spíše ano
3%
 
Ne, je příliš radikální
17%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
32%
 
(Počet hlasů celkem: 165)