Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Papež se omluvil, že označil homosexuály hanlivým výrazem

Ze světa / / ČTK / 28. května 2024 21:29
Papež se omluvil, že označil homosexuály hanlivým výrazem

Papež František
Autor: Catholic News Agency / Catholic News Agency

Vatikán - Papež František se omluvil za hanlivý výraz, kterým před týdnem označil homosexuály. Úřad hlavy katolické církve uvedl, že František užil slovo nechtěně a omlouvá se všem, kteří se cítí dotčeni. Informovaly o tom tiskové agentury.

Italská média v pondělí přinesla informaci, že papež před týdnem na jednání italské biskupské konference tvrdil, že je v církvi „příliš mnoho buzerantů“. Někteří církevní hodnostáři papeže omlouvali s tím, že italština není jeho rodným jazykem. Podle deníku La Stampa mnohé přítomné překvapilo, když z jeho úst zmíněný výraz slyšeli. Po jeho zveřejnění v médiích sklidil papež kritiku.

Mluvčí Vatikánu Matteo Bruni dnes uvedl, že papež nezamýšlel použít homofobní výraz a omlouvá se všem, jichž se jeho slova dotkla.

Papež František, vlastním jménem Jorge Mario Bergoglio, pochází z Argentiny, má však italské kořeny. Některých jazykových chyb a nepřesností se v italštině dopustil již dříve.

Vatikán v několika svých dokumentech zakazuje přijímat do seminářů lidi, kteří praktikují stejnopohlavní sex, kteří mají „hluboce zakořeněné homosexuální tendence“ či jsou příznivci gay kultury. Otázkou se zabývají i nová pravidla pro fungování seminářů, která vypracovali italští biskupové. Text ještě Vatikán neschválil. V Itálii katolická církev zaznamenala v posledních desetiletích výrazný pokles zájmu o kněžská povolání.

 

 

 

 

 

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
48%
 
Spíše ano
3%
 
Ne, je příliš radikální
17%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
32%
 
(Počet hlasů celkem: 165)