Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Stromová kaple v Brně-Jehnicích zažila během Noci kostelů první ekumenickou bohoslužbu

Domácí zpravodajství / / ČTK / 10. června 2024 9:59
Stromová kaple v Brně-Jehnicích zažila během Noci kostelů první ekumenickou bohoslužbu

Stromová kaple Brno-Jehnice
Autor: Facebook

Brno - Muzika Dolnica i zpěv ptáků doprovodily v podvečer 7. června první bohoslužbu pro všechny bez rozdílu vyznání, kterou ve stromové kapli v Brně-Jehnicích uspořádalo Ekumenické společenství Beránek jako součást programu Noci kostelů. Kapli městská část zřídila v roce 2021, v roce 2022 se jí dostalo požehnání, pravidelné akce se v ní zatím nekonají. Společenství plánuje podobné bohoslužby pořádat za dobrého počasí jednou měsíčně, řekl ČTK jeho zakladatel a kazatel Církve československé husitské Michal Horák.

Vzhledem k proměnlivému počasí, které už několik dní na jihu Moravy přináší bouřky a těžko předvídatelné přeháňky, byli pořadatelé do poslední chvíle v nejistotě, zda bude možné bohoslužbu uspořádat. Nakonec se jí zúčastnily dvě desítky lidí.

„Bohoslužbu jsme postavili ekumenicky, upravili jsme ji tak, aby na ní žádné církvi nic nevadilo. V tomto duchu bychom rádi pořádali i další setkání,“ uvedl Horák. Společenství zařadilo bohoslužbu do programu Noci kostelů cíleně, aby se informace o existenci kaple víc rozšířila.

Městská část nechala stromovou kapli vysázet ve spolupráci s Veřejnou zelení města Brna v roce 2021. „Myšlenka vznikla v předminulém zastupitelstvu. Kapli tvoří kruh stromů, převážně jde o javory, doplňují je lípy, buky a duby. Terénní val je osázený lučními květinami. Sochař Jaroslav Ekl pro kapli vytvořil sochu anděla. Anděl nahrazuje kříž, aby kaple vyhovovala různým vyznáním,“ řekl starosta Jehnic Oto Rinchenbach.

Péči o zeleň městská část převzala letos. Do budoucna by na místě určeném k rozjímání nedaleko jehnického hřbitova měly přibýt i lavičky.

 

 

 

 

 

 

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Související zprávy a články

Nenalezeny žádné záznamy.
Nenalezeny žádné záznamy.

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
48%
 
Spíše ano
3%
 
Ne, je příliš radikální
17%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
32%
 
(Počet hlasů celkem: 165)