Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Po nedělních útocích na kostely a synagogy začal v Dagestánu třídenní smutek

Ze světa / / ČTK / 25. června 2024 0:21
Po nedělních útocích na kostely a synagogy začal v Dagestánu třídenní smutek

Machačkala, hlavní město Dagestánu
Autor: Wikipedie.org / Александр Попов / Creative Commons

Machačkala (Rusko) - V Dagestánu začal 24. června třídenní smutek v souvislosti s nedělními útoky na dva kostely a dvě synagogy, při kterých zemřelo nejméně 17 lidí, z toho 15 policistů. Informuje o tom agentura Reuters.

„Jde o tragický den pro Dagestán i celou zemi,“ uvedl šéf Dagestánu Sergej Melikov. Vlajky v této ruské republice na západním pobřeží Kaspického moře byly staženy na půl žerdi a úřady zrušily společenské akce.

Zatímco agentura Reuters píše, že není zcela jasné, kolik lidí při útocích v Machačkale a Derbentu přišlo o život, ruskojazyčný servis BBC uvádí, že mrtvých je nejméně sedmnáct. Melikov informoval, že 15 policistů „se stalo oběťmi teroristického útoku“. Podle BBC bylo hospitalizováno 16 lidí. Mezi mrtvými je ortodoxní kněz, který v Derbentu pracoval déle než 40 let. Mluvčí ruské pravoslavné církve uvedl, že kněz Nikolaj Kotelnikov „byl brutálně zavražděn“.

K nedělním atentátům na severním Kavkazu se nikdo nepřihlásil. „Chápeme, kdo je za organizací teroristických útoků a jaký cíl sledoval,“ řekl nicméně Melikov bez dalších podrobností. Ujistil, že bezpečnostní složky budou po útočnících pátrat, dokud je všechny neodhalí. Šest z nich policie zastřelila během útoků.

Dagestán obývají převážně muslimové a jde o region, který býval místem častých útoků islamistických separatistů, jejich intenzita však před lety výrazně klesla. Agentura Reuters podotkla, že ruské bezpečnostní složky extremisty v regionu tvrdě potlačily a ruské úřady v roce 2017 oznámily, že je porazily.

 

 

 

 

 

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Související zprávy a články

Nenalezeny žádné záznamy.
Nenalezeny žádné záznamy.

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
48%
 
Spíše ano
2%
 
Ne, je příliš radikální
15%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
35%
 
(Počet hlasů celkem: 274)