Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Papež nařídil výstavbu solární farmy k pokrytí energetických potřeb Vatikánu

Ze světa / / ČTK / 26. června 2024 21:42
Papež nařídil výstavbu solární farmy k pokrytí energetických potřeb Vatikánu

Papež František
Autor: Flickr.com / M. Mazur

Vatikán - Papež František, který je hlasitým podporovatelem boje proti klimatickým změnám, nařídil výstavbu solární farmy k pokrytí energetických potřeb státu Vatikán. Informovala o tom 26. června agentura Reuters.

Vatikán je s rozlohou 0,44 čtverečního kilometru a zhruba tisícovkou obyvatel nejmenším i nejméně lidnatým státem na světě.

V dokumentu zvaném motu proprio (v překladu „z vlastní iniciativy“) sedmaosmdesátiletý papež František uvedl, že solární farma by měla stát za zdmi Vatikánu, a to v oblasti Santa Maria di Galeria ležící na severozápadním okraji Říma. Tato oblast patří Vatikánu a nachází se v ní vysílače vatikánského rozhlasu, kterým bude solární farma rovněž dodávat elektřinu.

„Musíme přejít na model udržitelného rozvoje, který snižuje emise skleníkových plynů do atmosféry,“ uvedl v dvoustránkovém dokumentu papež. Dokument nespecifikuje velikost solární farmy ani termín jejího uvedení do provozu.

V roce 2015 papež ve své encyklice s označením Laudato si' varoval před hrozbami spojenými s klimatickými změnami a poukázal na potřebu omezit využívání fosilních paliv. Minulý rok pak v dokumentu s označením Laudate Deum uvedl, že přechod na obnovitelné zdroje energie a omezování fosilních paliv stále postupuje příliš pomalu, a vyzval popírače klimatických změn a přešlapující politiky ke změně přístupu.

 

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
48%
 
Spíše ano
2%
 
Ne, je příliš radikální
15%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
35%
 
(Počet hlasů celkem: 274)